Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zesílení Wi-Fi do 1. patra RD

Dobrý den. Prosím vás o pomoc, řešíme problém kdy v 1.p RD je špatná wifi. Přízemí download 22Mbps, 1.p 1,3Mbps. Připojení je přes telefonní linku od O2 a modem je umístěný v přízemí, jedná se o Comtrend VR-3026e comtrend-vr-3026e.html. Do 1.p je vytažený LAN kabel, takže bych to rád řešil dalším routerem v režimu Bridge. Jen teď bohužel žádný nemám a ani si v nastavování modemů/routerů nejsem příliš jistý. Na internetu jsem již něco hledal ale moudrý z toho nejsem. Mohli byste mi prosím poradit jaký zakoupit a ideálně ještě nastavit? Děkuji

Tak o víkendu proběhla instalace na místo určení a vše jsem měl do 5 minut hotové a už i vím kde jsem dělal chybu. Ta byla v tom že jsem v routeru jako první vypnul DHCP, pak změnil IP adresu routeru, ale v PC bylo samožejmě nastavené přidělení IP z DHCP serveru (který byl vypnutý), router pouze propojen s PC bez přívodu z modemu. Teď jsem to dělal obráceně a vše fungovalo na jedničku. Takže moc děkuji a omlouvám se, že jsem to zprvu úplně správně nepochopil.

1) změnit IP routeru
2) reboot
3) vypnout DHCP
4) připojit přívod z modemu

Měl bych ještě dvě otázky k možnostem připojení, ale nevím zda to mám sepsat sem, nebo na to založit nové téma.