Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojenie notebooku s 4k tv cez HDMI iba 30 hz

ahoj, porposim by som o radu, mam tv hisense h55u7a, snazil som sa ho prepojit s notebookom cez hdmi, mam nastavene nativne rozlisenie notebooku, to je 1366x768 pri 60hz, napriek tomu mi tv pri zapojeni cez hdmi ukazuje 3840x2160p a len 30hz, na druhom hdmi mam magio box, tam ukazuje full hd, v ktorom vysiela a 50 hz, oba hdmi podporuju 4k pri 60hz, teda su 2.0, ako dosiahnem 60 hz na tom prvom hdmi a preco mi pri tak malom rozliseni ukazuje 4k a dava len 30 hz? obraz na tv navyse meni farby, blika..... DAKUJEM ZA ODPOVED

mam nastavene nativne rozlisenie notebooku, to je 1366x768 pri 60hz, napriek tomu mi tv pri zapojeni cez hdmi ukazuje 3840x2160p a len 30hz

- Pro obrazovku notebooku nebo televize ?
- IMHO bych viz prvni prispevek vyse, zkusil pouzit jiny HDMI kabel. Na 4K@60Hz potrebujes kompatibilni kabel pro pozadované rozliseni a Hz. (nekteré postarsi, nebo levné High-Speed kabely 4K na 60Hz neumi, nebo zobrazuji artefakty).
* Na 4K TV pouzivam zpravidla kabel : HDMI "Premium High-Speed / HEC with ethernet" s maximalni délkou 2m. Chrominanci mam nastavenou na [4:2:0].

kabel mam obycajny, ale nastavil som grafiku, mal som duplikovane obrazovky a tam mi ponukalo iba nativne na notebooku a 4k, ale obe iba 30 hz, potom som dal iba tv a tam som nasiel full hd pri 60 hz, 4K ponukalo len 30 hz, ale full hd bude v pohode...

chcem sa este opytat, tv ma len digitalny audio vystup, chcem to pripojit na staru vezu pomocou rca kablov, potrebujem prevodnik, ale chcel by som, aby zvuk isiel aj s tv spolu s tou vezou, na plazme mi to islo nastavit, tu neviem, bude sa to nejako dat?