Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojenie notebooku s 4k tv cez HDMI iba 30 hz

ahoj, porposim by som o radu, mam tv hisense h55u7a, snazil som sa ho prepojit s notebookom cez hdmi, mam nastavene nativne rozlisenie notebooku, to je 1366x768 pri 60hz, napriek tomu mi tv pri zapojeni cez hdmi ukazuje 3840x2160p a len 30hz, na druhom hdmi mam magio box, tam ukazuje full hd, v ktorom vysiela a 50 hz, oba hdmi podporuju 4k pri 60hz, teda su 2.0, ako dosiahnem 60 hz na tom prvom hdmi a preco mi pri tak malom rozliseni ukazuje 4k a dava len 30 hz? obraz na tv navyse meni farby, blika..... DAKUJEM ZA ODPOVED

chcem sa este opytat, tv ma len digitalny audio vystup, chcem to pripojit na staru vezu pomocou rca kablov, potrebujem prevodnik, ale chcel by som, aby zvuk isiel aj s tv spolu s tou vezou, na plazme mi to islo nastavit, tu neviem, bude sa to nejako dat?