Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty CPU a GPU

Dobrý den
Obracím se na Vás s otázkou ohledně vysokých teplot cpu a gpu u notebooku.
Jedná se o procesor I7 7700hq, který v klidu dosahuje teplot 55°C a při hraní až 99°C
GPU je 1060 6gb v klidu 40°C+- a při hraní až 85°C.
Notebook je pravidelně čištěný od prachu a týden zpátky přepastovaný. [3dYDj.png]
nastavit nižší voltage nepomohlo, a ani snížení maximálního výkonu cpu v nastavení spotřeby procesoru.
Prosil bych tedy o radu co dále udělat, aby se teploty snížily.
Děkuji.

Dej si do souvislosti tyhle svoje napsané věty:

Do nedávna ty teploty celkem ušli

... týden zpátky přepastovaný (*)

Moje rada zní: odnes to někomu, kdo to opravdu umí přepastovat a pak už do toho nehrabej!

(*) Už je na čase, aby "Časté přepastování CPU" dostalo vlastní číslo diagnózy...

Aha.
Takže jednou napíšeš, že "Do nedávna ty teploty celkem ušli" - to "nedávno" je přesně kdy?
Dále uvedeš, že před 3 měsíci byly teploty CPU 85-90 °C (čili chápu, že byly OK, protože jednak to podle mně spadá do kategorie "do nedávna" a jednak teď máš teploty až 99 °C) a teď zase tvrdíš, že se teploty zvedly už před 3 měsíci. Opravdu jsi tedy notebook "vařit" tři měsíce, než jsi do toho šáhl?
No, asi jen ty znáš přesné časové souvislosti...

Bohužel je stále plno jedinců,kteří při čištění PC nebo notebooku nejen vyfoukají prach,ale pro jistotu i sundají chladič CPU a očistí zespoda a pak přidají další pastu.Ti důkladnější vyndají i CPU a očistí i piny.Pak vše dají úspěšně dohromady a když jsou dál problémy,pokračují se SW čištěním s pomocí CCleaneru.:-)

- Jak uz ti psal Wikan v prvnim prispevku, v tak malém prostoru a omezeni osazeni to neni jednoduché a efektivne uchladit.
- Teploty 45-50C° v klidu a 85-95C° v zatezi jsou u tvého NTB bezné a jeste ted v léte.
* Nejlépé by bylo to drzet pod 90C°. Zkus si pohrat "napajeci profil" tam kde nastavujes "lepsi vykon baterie". K nastaveni se muzes dostat treba rychleji i pres prikazovy radek a "powercfg.cp"

PS : Jestli ty FANs maji ze spodni casti plastu "vetraci mrizku", tak by mozna pomohla "chladici podlozka" ktera by to stahnuti o 5C° které potrebujem umoznit mohla.

nastavit nižší voltage nepomohlo, a ani snížení maximálního výkonu cpu v nastavení spotřeby procesoru.

A myslis ze to funguje ?
Zpravidla se potkavam s tim, ze to jde a funguje jen u desktop PC, u notebooku to byva zpravdila zamklé vyrobcem (ktery aplikuje své default_nastaveni), tudiz hodnoty nejsou realne aplikovany (i kdyz program ukazuje ze jsou). Jak je to u tvého NTB nevim, proto radeji pokladam otazku.
* Celkové mas docela vykonejsi notebook, bohuzel ty teploty jsou vysi, s tim IMHO nic moc neudelas. Jestli to udrzis pod 90C°, tak bych to nejak neresil..

Do nedávna ty teploty celkem ušli.

Treba ti neco notebook v pozadi vytezuje. Zkus se podivat do spravce procesu a povypinat, odinstalovat zbytecnosti, deaktivovat Xbox Game Bar.
* Ted jsi nejsem jisti, ale desitky, Windows 10 meli funkci Game Mode, ktery pri hrani vse ostatni dal do pozadi nebo pozastavil (coz v nekterych pripadech CPU ulevilo klidne az radove v desitkach % procent).
Nevim jestli to v desitkach jeste implantované je. Protoze jestli ty teploty byly nissi , tak bych spis podezrival nejaké zbytecné procesy. Antivirus, CCleaner jsi neinstaloval ne ? Nebo jestli ano, nesli ty teploty nahoru az potom ?

[TiP] ~ :i: Popripade zkus vytvorit nového lokalniho uzivatelke bez MS uctu a zkus v nem spustit nejakou hru, jestli ty teploty budou stejné.

Xboxe game bar mám vypnuty, game mode zapnuty.
Instaloval jsem akorat antivir eset, abych zkusil jestli třeba nemam nějaky malware nebo podobnou věc, která by mohla dělat bordel.
Nový účet jsem teď zkusil vytvořit a jediné čeho jsem si všiml, že na speedfan mi to ukazuje mnohem menší teploty než na aplikaci od asusu (ROG gaming center) přesněji se jedná o 5-10°C odchylku.

- Takle jestli ukazuje min, tak je to dobry :-)
- Jaké teploty ti ukazuje treba https://www.alcpu.com/CoreTemp/ ?
* Jestli muzes videt teploty i v rozhrani BIOS, tak se drz podle nich. +- by C° meli korespondovat NTB v IDLE

Instaloval jsem AVG

- Byt tebou, tak ho odinstaluji. Ono to opravdu na desitkach dela neplechu. Hlavni problém je v tom, ze AV, nebo SW treti strany se pokousi boostovat, opravovat Windows 10 jako registracni klice a podobne , coz ma nekdy katastrofalni dopad, pad vykonu, vysi teploty kvuli spatné optimizaci, nemoznost spustit nekteré aplikace etc.

PS: Jiz tak mas ve Windows 10 AV "defender", ktery je vic jak dostacujici. Pro kontrolu skodné, se spis zamer na spyware, cervi, trojské kone pres MalwareBytes, nebo IObit Malware Fighter nebo treba SpyBot.
* Na kontrolu ti staci zpravidla FreeVerze. Live Protection v realném case nepotrebujes a jen zbytecne vytezujes notebook.