
usb floppy
Ahoj všem..Mám usb floppy a potřebuji jí otestovat,jestli je v pořádku..Některé diskety jdou,jiné ne a jinde to nemám možnost otestovat..Nevíte o něakym programu pod win 8?
Ahoj všem..Mám usb floppy a potřebuji jí otestovat,jestli je v pořádku..Některé diskety jdou,jiné ne a jinde to nemám možnost otestovat..Nevíte o něakym programu pod win 8?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Je to tupá mechanika, co chceš testovat? Některé diskety přečte, některé nepřečte. Jejich životnost není neomezená.
Prostě si vem jednu funkční disketu,zrormátuj ji,aby neukazovala žádné chyby,něco na ni nakopíruj a pak ji vysunuj a zasunuj třeba 20x nebo 100x.Když ji to vidí a ukáže obsah vždy,je mechanika i disketa v pořádku.Na různých disketách to nepoznáš.
Právě proto,že mi tu jednu disketu normál s formátovalo,nakopírovalo a pak zas ne,pak zas jo...
Tak jedině zkusit na jiném PC.A který historický stroj nebo program vyžaduje diskety,že to potřebuješ rozchodit?
Nepotřebuji rozchodit diskety,ale potřebuju prodat tu USB floppy a je téměř nepoužívaná,tak mít jistotu,že je v pořádku..
To se opravdu nejakemu zoufalci oplati kupovat jetou, kdyz nova stoji +- 3 kila..?
Je nová,nepoužívaná a s 29 disketama za 200 se třeba vyplatí...
Diskety jsou kupované na inzerát...
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se podobně chová (pod W7) i moje fungl nová USB flopy. Prostě někdy se jí chce, někdy ne. A někdy ji musím odpojit od USB portu a znovu připojit, aby si všimla diskety. Přitom všechny diskety na jiném stroji s normální 3,5" mechanikou fungují bez jakýchkoli potíží.
To jsem potřeboval vědět..Díky