Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc pro seniory

Poraďte mi prosím jaké parametry by měl mít PC - jsme už v pokročilejším věku a počítač používáme hlavně pro internet a intrnetové bankovnictví. Občas něco vytvořím ve Wordu. Dále máme v pc nějaké fotografie. Určitě nepotřebujeme nějaký super rychlý PC, hry nehrajeme, také filmy sledujeme spíš v TV. Náš starý PC je už opravdu letitý a už neodpovídá dnešním požadavkům. Předem děkuji za pomoc. Zlata

Pokud se nerozhodnete pro notebook, tak desktop PC takto:

https://www.czc.cz/143541,248572,255037,264416,176623,244140,178163,131315,185391/kody

15 266 Kč

Je to jen bedna s operacnim systemem.

Klavesnici, mys a monitor snad mate, pouzijete ze stareho. Kdyz tak muzu pripsat neco levnejsiho, co byste mohli vzit.

---

Ohledne toho pocitace, slo by to zlevnit nakupem sedive licence z aukra, akorat vam musi nekdo poradit nekoho overeneho, kde to nebude problem a budete muset sami nainstalovat, ale cena muze bejt desetinova oproti Windows 10, ktere koupite u CZC.

---

Hodne dnes lidi opousti mechaniky, ale pocitam, ze fotky zalohujete prave na DVD, takze se vam muze hodit, jinak lze vyskrtnout ze sestavy.

---

Osobne bych do niceho horsiho nesel, ani do nejakych repasu, protoze pocitam, ze tenhle novy PC chcete mit treba na dalsich 10-15 let a repas tak dlouho vydrzet nemusi, takze ve vysledku neusetrite.

---

Co se tyka vykonu, tak word, fotky, internetove bankovnictvi si temer zadny vykon nebere. U internetu obecne zalezi na pouziti, na youtube muzete narazit a podobne ty filmy. Sice pisete, ze sledujete vetsinou v televizi, ale pokud mate slusne pripojeni k internetu, tak treba takove HBO GO za 129Kc mesicne neni spatna vec, bez otravnych reklam mate super videoteku filmu a serialu a muzete se koukat kdy chcete vy a ne kdy neco davaji v TV. Moji uz v duchodu rodice uz nekoukaji na nic jineho. Pokud mate PC v obyvaku, tak ho pripojite jednim kabelem k monitoru na praci a druhym k televizi prave na to koukani se na filmy pres internet.