Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc pro seniory

Poraďte mi prosím jaké parametry by měl mít PC - jsme už v pokročilejším věku a počítač používáme hlavně pro internet a intrnetové bankovnictví. Občas něco vytvořím ve Wordu. Dále máme v pc nějaké fotografie. Určitě nepotřebujeme nějaký super rychlý PC, hry nehrajeme, také filmy sledujeme spíš v TV. Náš starý PC je už opravdu letitý a už neodpovídá dnešním požadavkům. Předem děkuji za pomoc. Zlata

Pokud nepotrebujete s pocitacem cestovat, tak klasicky je oproti notebooku levnejsi a vykonejsi (a na doma stejne chcete nejaky vetsi monitor a klavesnici a mys - je to vyrazne pohodlnejsi, nez co je v notebooku, tak za to pak nemusite zbytecne platit v cene toho notebooku jeste jednou).

Jinak vase pozadavky jsou typu "chci auto, ale melo by jezdit, brzdit a mel by se do nej vejit nakup na vikend" - kazde nove i repasovane auto to dnes zvladne.

Linux je oproti Windows levnejsi, min otravny a da se opravit/upravit dle libosti, ale to uz chce vedet jak (nebo na to nekoho mit) - autoanalogie - neni problem motor rozlozit na soucastky, vycistit a poskladat zpet doma na dvorku, ale chce to vedet, co delam. Nebo se do toho proste lije benzim a kdyz to zlobi, tak se to prosta da do servisu - jenze vetsina servisu je zamerena spis na windows (auta s motorem v nerozdelavatelne krabici), takze pokud mate v pribuzenstvu/mezi znamymi nejakeho linuxaka (autokutila), tak mate vyhrano a zeptejte se jeho, jaky linux vam doporuci (a bude udrzovat).

Problemem dnesnich pocitacu nejsou kancelarske aplikace a internet, ale moderni hry (radove narocnejsi nez ta kancelar).

12.000 je velice dobra cena na moderni pocitac (a co se tyce repasovanych, mnohe mi slouzily dlouhou radu let bez problemu).

Trochu problem je, zatimco vykony pocitacu rostou, cena neklesa (nikoli, ze by pro dany vykon cena klesala) - takze nove auto bude vzdy drahe, ale cim dal luxusnejsi a lepsi, velorex za par kacek nesezenete, nebude mit servis a bude to nejspis jeden problem za druhym. Ale verim, ze vam mistni poradi dobre, maji prehled, ktery ja uz davno nemam (ja jsem ten kutil a rozchodim si prakticky cokoli, ale muj system by vam nevyhovoval - je optimalizovany presne na me osobne)

Neodporucam nove pc, ale refurbished verzie.
Za 30-40% ceny z noveho ziskas pc rovnakeho vykonu s 2 rocnou zarukou.
Samozrejme siel by som minimalne do i3, so 4GB ram a 250GB SSD.
Teraz som dodaval take Delly (i5) a predajna cena bola pod 300 eur s dph. V cene je uz legalny Win 10 Pro.

Pokud se nerozhodnete pro notebook, tak desktop PC takto:

https://www.czc.cz/143541,248572,255037,264416,176623,244140,178163,131315,185391/kody

15 266 Kč

Je to jen bedna s operacnim systemem.

Klavesnici, mys a monitor snad mate, pouzijete ze stareho. Kdyz tak muzu pripsat neco levnejsiho, co byste mohli vzit.

---

Ohledne toho pocitace, slo by to zlevnit nakupem sedive licence z aukra, akorat vam musi nekdo poradit nekoho overeneho, kde to nebude problem a budete muset sami nainstalovat, ale cena muze bejt desetinova oproti Windows 10, ktere koupite u CZC.

---

Hodne dnes lidi opousti mechaniky, ale pocitam, ze fotky zalohujete prave na DVD, takze se vam muze hodit, jinak lze vyskrtnout ze sestavy.

---

Osobne bych do niceho horsiho nesel, ani do nejakych repasu, protoze pocitam, ze tenhle novy PC chcete mit treba na dalsich 10-15 let a repas tak dlouho vydrzet nemusi, takze ve vysledku neusetrite.

---

Co se tyka vykonu, tak word, fotky, internetove bankovnictvi si temer zadny vykon nebere. U internetu obecne zalezi na pouziti, na youtube muzete narazit a podobne ty filmy. Sice pisete, ze sledujete vetsinou v televizi, ale pokud mate slusne pripojeni k internetu, tak treba takove HBO GO za 129Kc mesicne neni spatna vec, bez otravnych reklam mate super videoteku filmu a serialu a muzete se koukat kdy chcete vy a ne kdy neco davaji v TV. Moji uz v duchodu rodice uz nekoukaji na nic jineho. Pokud mate PC v obyvaku, tak ho pripojite jednim kabelem k monitoru na praci a druhym k televizi prave na to koukani se na filmy pres internet.