Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stíněný sítový kabel nebo ne

Dobrý den, mám dotaz potřebuji cca 5m sítového kabelu pro propojení routeru a pc. Internet je 1Gb a router taky. Jedná se o byt. Otázka je zda koupit stíněný kabel nebo ne a zda je tam nějaký rozdíl. A zda může rušení třeba omezit rychlost.
Dík

Špatně uzemněný stíněný kabel je horší, než nestíněný (neuzemněné stínění se postará o dobré rozvedení rušícího signálu). Za normálních podmínek, tj. prostředí od tichého bytu po výrobní halu se soustruhy, nepřinese stíněný kabel, ani správně uzemněný, žádnou výhodu proti nestíněnému kabelu.
Použití stíněného kabelu tedy přináší spíše potíže, než zlepšení přenosových vlastností.

Ja doplnim, ze uz asi 10 rokov tahame takmer vylucne len netienene kable a to aj v prostrediach, kde "by sa to nemalo".
Teraz som zapajal 14 kamier na pile, kable tahane popri silovych vodicoch o pomerne slusnej hrubky (taka pila zerie pomerne dost). Problem nie je ziaden a ani ho na zaklade mojich skusenosti nepredpokladam.
Ja davam tienene kable len pri opravach, tam, kde riesime problemy s odpalovanim eth portov, zlyhavanim zariadeni alebo rusenim. A to je takmer nikde.

Ono ještě je problém, na kterém konci to stínění uzemňovat. Na obou to je špatně, tím se uzavře cesta rušivým proudům. Tyhle věci kolem rušení nemám rád, právě proto, že to připomíná lov duchů.
V bytě na tak krátký spoj (i když délka tady nehraje takovou roli) stačí úplně obyčejný kabel. A nenapadá mě, kde by nestačil, ale v takovém prostředí se asi použije optika.