Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Něco mi brzdí počítač a na brebery to netipuju

Prosil bych o pošťouchnutí v diagnostice problému. Všechno mi na PC funguje, ale ukrutně pomalu, např. Windows XP Professional nabíhá cca 15 minut, kopírování z HDD na HDD max rychlost 1700kB/s. Jako kdyby měl disk přiškrcenou trubku, nicméně na PIO mód řadič nastavený nemám, všechno je DMA. Říkal jsem si, že to budou nějaké brebery, ale nejsou . Proskenováno AAW, S&D, SASW a stroj je čistý téměř jako lilie. Hijackthis taky neukazuje neukazuje žádné anomálie, takže prostě nevím.

Můžete mě prosím postrčit, kudy jít na tuhle lapálii. Děkuji :beer:

//edit:
zapomněl jsem: W XP PROF, AMD 5000+, GA-MA69G-S3H, ATI 3650, 4GB RAM, 2x SATA + 1x IDE disky ale teď z hlavy nevím co to jsou zač.

Ha, nedalo mi to a konektnul jsem se domů. Zjistil jsem, že primární kanál IDE má sice nastavený režim přenosu DMA (je li k dispozici), ale aktuální režim přenosu je Režim PIO - ku*wa drát, jak jsem to mohl před tím přehlídnout a co teď s tím? Nejspíš to zkusím přehodit na jinou kšandu a díru.