Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zakázat dotykový displej ve win 10?

jak zakázat dotykový displej ve win 10?

Jakýsi částečně fungující návod je zde:
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4028019/windows-enable-and-disable-your-touchscreen-in-windows-10
Částečně kvůli tomu, že po MS aktualizacích se nastavení dotykového displeje vrací zpět.
Konstruktér má docela drahý notebook HP Spectre a když se mu to přihodí na cestách a nemůžu to udělat já, tak nadává.
Co s tím?

děkuji za radu.
Ale jsem celkem rád, že tam aktualizace probíhají. Já se k tomu nb dostanu jen když mi ho donesou. Někdy 2x za měsíc, někdy 1x za půl roku. Není v kanceláři a zacházejí s ním chytří lidé, ale bez větších PC znalostí.

Myslel jsem spíš, zda by nešla stvořit nějaká dávka, která by zapsala něco do registru, nebo něco v tomto stylu. A tuto dávku spouštět ručně, nebo automaticky při každém restartu NB.

Ptal jsem se, jestli jsi ve spravci zarizeni pro dotekovou obrazovku u polozky zarizeni [HID] zadal jen dezaktivovat, nebo odinstalovat + odstranit i ovladace.
Takle kdyz ten NTB znovu spustis, tak se dotekova obrazovka pri novém spusteni OS pri kontrole zarizeni znovu zavede / nainstaluje, tak jak pri v pripade kdyz je ve sluzbe Update povolenlé i vyhledavat updates pro jiné zarizeni jak Microsoft, HW prvky.

PS : Nema ten NTB nejakou SW funkci jako fn+f9 pro dezaktivaci dotekové obrazovky ?
* Zkus se i podivat jestli nenajdes nejaké nastaveni v "Nastaveni → periferie & audio → stylus a dotykové funkce obrazovky" (jestli tam neni moznost dezaktivace, nebo jeji nastaveni pres klavesouvou zkratku). Zkratka v prvé rade bych radeji prolezl nastaveni a az pak popripade zasahoval do systému nebo registracnich klicu.