Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acronis True Image

Zdar tu všici.
Při zaloze souboru a složek, da se někde nastavit kompres?
Jsem zkoušel složku 57,2 GB
Acronis 18,9 GB
WinRar 14,9 GB nejlepši komprese
Přece jen 4GB jsou 4GB :-D

nepřekonatelná špica na trhu je to, co umí ovládání scriptem, takže tomu můžu vnutit své parametry. toto free "easeus todo backup" běžné verze neumí ani náhodou.
a tupě klikat na nějaký sw může i cvičená opice, na to nepotřebuje pc poradnu ani ten easeus.

pokud takové ovládání (skriptování) umí placená verze, je tam drobný rozpor v ceně přes tisíc kč, který každému nevyhovuje.

všiml jsem si, že máš úchylku nutit lidem cracknuté a kradené verze placených programů. (přitom sám jako stavební podnikatel o kradené výpisy místo peněz určitě nestojíš)
pokud nejsi zloděj a myslíš to jinak, piš těm lidem rovnou, že jim cpeš sw, který si musí zaplatit.
a pokud jsi zloděj, ani nemá cenu tu diskutovat.

edit:
zmíněný "Aiomei backupper" má dobré rescue cd, které je zdarma.

nebo uživatel použije "easeus todo backup free/home", který vyhovuje. ale nebudeme blábolit o tom, že tento omezený sw je špica - není.

Nějaká uživatelka tu před časem sháněla zálohovací program a použila nějakou zde doporučenou a dosti známou bezplatnou variantou, teď nevím, jestli to nebyl právě Aiomei nebo Ease US, ale pak se stěžovala, že se jí nepovedlo obnovit zálohu a přišla o data. Zkusila Acronis True Image z CD a spolehlivě jí fungovalo jak zálohování, tak i obnovení.

Edit: Tady to je a byly to 2 špatné zkušenosti s Aiomei: https://pc.poradna.net/questions/1621635-nejde-obnovit-zalohu-v-aomei-backupper

No nevim co to je, ale firma koupila 3 licence a jedna zbyla, takže mam legalní.
A stejnak se nic nezměnilo.
Acronis 18,9 GB
WinRar 14,9 GB
Bych spiše uvital nějaky ten bat skripr v hide režimu nebo jak piše lední brtník.
Nějaky programek, do ktereho se daji zadavat přikazy pro kompresi v tom winraru.
Jsem našel programek One click BackUp WinRAR ale furt tam je to click :.(

jedna technická: podle názvu předpokládám, že "One click BackUp WinRAR" umí pouze zálohovat soubory. na datový disk to může stačit, ale image systémového disku s tím neuděláš. (a o samostatném boot oddílu a záznamu typu/rozložení disku ani neuvažuju)
ze stejného sudu bude cobian backup, ale vím jen že existuje, neznám ho.

podporu commandline má aomei backupper - placená verze.
a samozřejmě i můj oblíbený drive snapshot, opět placený. ale nepodporuje obnovu s id disku, od win7 ho proto nejde použít na klonování systémového disku.
měl to i acronis backup & recovery, dnes acronis backup = firemní verze s ročním předplatným, absurdně drahý soft.

skriptování zkoušel i minitool shadowmaker, bohužel to vymýšlela divná osoba: záloha je ručně klikací, teprve obnova z boot média podporuje příkazový řádek, tj. přesně opačně, než je normálně potřeba.

edit: ale pokud před funkčností zálohy/obnovy dáváš přednost měření velikosti image souboru, pak jsem se minul tématem a nebudu se ti do něj dále míchat.