Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na štúdium+cad

Dobrý deň,hľadám nejaký notebook na štúdium a na cad programy do 750eur.
Preferujem obchody alza,datacomp.Mal by byť ľahší keďže bude často používaný tak do 1,6kg

Záleží jaká to bude práce. Na výkres destičky s dírkama a podobné školní úkoly bude stačit vestavená grafika. Jinak by bylo potřeba hledat mezi herními notebooky, a ještě by to nestačilo. Zase to nesmíte přehánět, respektive profesoři by to neměli přehánět. Na náročnější úlohy (pokud budou) snad bude mít škola nějaké vybavení. S horší grafikou si možná na výsledek chvíli počkáte (pokud se tím neživíte, tak to tak nevadí), ale snad to neni tak, že by ho to nespočítalo/nevykreslilo.

Jde o to, co ještě bude potřebovat, cad je široký pojem (něco jako Computer Asisted Design tedy návrh s počítačovou podporou). Pokud si vzpomínám, tak autocad (což si troufám odhadovat, že se skrývá pod cad) zase tak náročný nebyl, ale já studoval před tolika lety, že se to mohlo klidně změnit. Horší to bylo s Matlabem ale i s tím si moje starožitnosti nějak poradily. Záleží na oboru, jaké programy budou potřeba, případně jak složité výpočty se v nich budou provádět (můžete kreslit nějaký jednoduchý výkres stejně jako celý barák i s 3D modelem, můžete nechat počítat něco jednoduchého nebo několik tisíc kroků jednoduchéhio děje stejně jako několik milionů složitějšího děje, záleží potom i na objemu dat, které je z toho potřeba vytěžit, ale předpokládal bych, že výpočet velkého třesku ve škole nehrozí). Jinak na nějakou tu kancelářskou práci (tedy zápisky z přednášek, prohlížení skript...) vyhoví prakticky cokoliv. Full-HD je jistě výhodou (dneska bych to u nového počítače považoval za minimum a chtěl bych spíš víc), ale asi se bez toho dá také žít (nevím jak má dnes windows rozlezlé ikony).
Co bych taky uvážil je výdrž baterie, jaká je potřeba a jestli je potřeba. Ne všude je totiž možné se připojit do zásuvky.