Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neodstranitelný soubor na disku

Mám problém, na externím disku se mi objevily tři soubory (níže kopie názvu). Mají každý 2,94 MB, datum 31.12.1979.
Odstranit, přejmenovat a odstranit nejdou, systém hlásí, že je nemůže najít. Když zkusím vytvořit zástupce, tak zástupce ovšem vytvoří. Rád bych je odstranil, protože nevím jestli nejsou nebezpečné. Na příkazové řádce se už neumím pohybovat :-( .
Pomůže někdo s blbuvzdorným návodem?
tmp0000000000000ᅠᄌタテlᆰ\タ￘t'チ_ (bez přípony)
Dík.
L.Strnad

Nebezepčné být nemusí, ale nebezpečný může být SW, který je vytvořil. Takže pro jistotu zkontroluj systém na škodnou: postupně spusť AdwCleaner a MBAM v nouzovém režimu Windows, všechny nálezy smaž.

Do cmd.exe, ako Správca(!) zadaj pokyn: chkdsk (X:) /x /f /r /v /b (kde X: je písmeno ex.hdd)

Potom je tu https://unlocker.soft32.com/

Daj bacha na "darčeky" v podobe bloatware ešte pred inštaláciou hentieho xindla zn.: unlocker. V kontextovom menu roletky sa ti kliknutím myšou na súbor, na zložku, objaví ponuka na odstránenie súboru.

Ak je ale súbor moutnutý nejakým SW, škodnou, malicious apod., môže sa vytvoriť znovu. Lebo tam vidím nejaké zapeklité čínske znaky z dôb urputného cisára, ktorý meral síce na výšku cca 155cm, ale jeho priezvisko a meno budilo po vyslovení hrdelného zvuku strach, rešpekt, bázeň, bobky, lepenky, horror na tisíce kilometrov v jeho okolí. (HíýroHiýjokatóo)

Kontrola:
Adwcleaner.exe, MBAM, RougeKiller64.exe - portable verzia.

1) vadný název souboru - to se dalo dostat k souboru přes zkrácené jméno
2) chyba integrity souborového systému, to vypadá pravděpodobnějc (už jen kvůli datu 31.12.1979, což je 1.1.1980 po přepočtu časového pásma)
obojí se na externích discích občas stává (stává se to i na interních, ale přecejenom externí se častějc vytahujou a může se stát, že neni dokončený zápis)

Pokud neni co ztratit (zejména nejnovější soubory máte zazálohované) tak spustit kontrolu disku, narozdíl od starších windowsů je smaže z adresáře a pokud někam ty položky vedly, najde je v další fázi jako ztracené řetězce (uloží je do složky lost files).

Kontrolu disku lze spustit i bez příkazového okna (osobně preferuji to příkazové okno), když se dají vlastnosati disku, tak na jedné z karet bude položka zkontrolovat a opravit. Doporučuju v prvním kroku jen zkontrolovat (nedávat automaticky opravovat, stejně tak na tom příkazovém řádku nedávat /f) a prohlédnout si výpis chyb. Podle tohoto výpisu se rozhodnout a případně opravit. Ve většině případů to zbytečně zdrží, ale jsem nejdřív pro nedestruktivní činnost.