Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem graficka karta do 3500kč

Zdravím všechny,
chtěl bych Vás poprosit o radu, odešla mi po 9 letech grafická karta MSI N560GTx-Ti a chtěl bych Vás poprosit o radu čím ji nahradit. Nechci dávat do tak staré sestavy velkou investici ale nechci ji zase úplně nahradit, jelikož mi stačí a před dvěma roky jsem musel koupit novou desku jelikož původní MSI mi odešla.
Zbytek sestavy je takový :
AMD Phenom II X4 965 black edition
16Gb RAM 1333Mhz kingston
zdroj fortron 650W
deska Asus M5A97 R2.0
SSD samsung 256Gb
seagate 2TB
win 8.1 x64

Díval jsem se po Radeon RX550 , RX560 , RX570 , GTX1050
- nevím zda stačí 2Gb nebo pořídit 4Gb
- nVidia je o dost dražší a má podle „netu“ menší výkon
- u radeonu jsem ale nenašel ovladače na win8.1 , jen win7 a 10. na AMD.com
- nevím jakou značku Asus, Sapphire, Gigabyte ?
- moje deska má PCI-e 16 2.0 , ale karty mají 3.0 , vím že je to kompatibilní , ale nevím jak je to s napájením karty přes PCI-e (která namá přídavné napájení) jestli je verze 3.0 stavěná na větší proudy, tak bych raději volil kartu s přídavným napájením.

Děkuji za radu

po té sem také koukal ale stojí 3990kč, od MSI se 4GB, a v recenzích píšou že je o dost slabší než RX570 která je levnější, tak sem právě na váškách, je pravdou že sem měl vždy nVidii a MSI značku. Vyplatí se tak draha grafika na tak starou sestavu ? a jak velkou paměť 2 nebo 4Gb.
A hlavně nemá přídavné napájeni, je napájená se zběrnice a toho se bojím když mám na desce starší verzy PCI-e

Dokazal bych si predstavit, ze by vyhoneny poradne pretaktovany procak dokazal udrzet v mnoha hrach i tu RX570, ale druhou stranou mince je to, ze takovy procesor pujde v tazatelove pripade se spotrebou do poradnych vysin a pak by mohl zkapat jeho zdroj, pokud pripoji jeste zravou RX570. Takze tezko rici, pokud je RX570 levnejsi jak GTX1050Ti, tak bych ji asi vzal, pokud by sla podtaktovat. Nektere grafiky od AMD jdou, ale nevim presne ktere, kdyz se sam o AMD nezajimam. Podtaktovana RX570 by totiz mohla jit spotrebou jen mirne vys nez GTX1050Ti a pritom bude mit minimalne stejny vykon. Jinak teda asi opravdu tu GTX1050Ti, protoze na jeho procak mu proste staci.

AMD Phenom II X4 965 podle testu s pretaktem na 4,1GHz udela 340W a RX570 je schopno si sahnout az na 200W, teda jeho zdroj se poradne zapoti.

Samozrejme, pokud procesor nepretaktuje a potom, pokud to pujde, tak muze i podtaktovat grafiku, nebot nebude stejne na 100% vyuzita, tak bude situace jina a pojede to na soucasnem zdroji v pohode.

pokud řešíš peníze a nechceš investovat moc, tak buď levnou RX560 s 2GB (ale to na hraní nebude), nebo RX570 4GB (kde ji ale s tímto CPU v mnoha hrách jednoduše nevyužiješ na 100%).

Pokud to má být na hry, pak bych osobně neváhal a šel do RX570, za tu cenu je to jednoznačně nejlepší volba v lowendu, protože prakticky je to původně nižší střední třída.

děkuji za reakce,
procesor taktovat nebudu, na to nemám chlazeni a nechci si jej znicit, a hlavne tomu moc nerozumim a tak nechci sahat na napeti cpu.
hry hraji ale jen obcas, doby kdy sem u toho sedel věčně jsou pryč :-), ale obcas si neco pustim tak na hodku max dve :-) , jde o to ze s puvodni nVidii 560GTX-Ti 1Gb jsem treba crysis 3 nemohl hrat na max grafiku , nebo far cry 4 .

Takže jak radeon Rx570 4gb ? k tomu bych se take prikláněl.
a jakou znacku , byl tu návrh - ASROCK - to ale vubec neznam a nemel sem to nikdy v rukách, dival jsem se spise po
https://www.czc.cz/asus-radeon-ex-rx570-o4g-4gb-gddr5/215583/produkt
když uz mám asus desku

Aorus ma ale minimalne kvalitní vetraky, ktery jsou tichy a to o tom Asusu rict nelze. Pak uz je to jen o tom, jak velkej je pasiv. Gigabyte mi mimochodem v posledni dobe prijde lepsi co se tyka grafik nez Asus a MSI. U tech uz za neco stoji jen drahe Gaming X a STRIX edice.

Tak beru jenom podle komentů u Asus viz uživatelé jedni že je tichá vs jiný že pískaj cívky a hlučná ,to je pak ale o kusu na kterej kdo kápne,na GB moc komentů není.Ono že je GB Aorus neznamená automaticky že je tichá viz jiný v jinejch cennovejch relacích.U MSI RTX často pískaj cívky co už se dělo kdysi tak těžko říct jestli střední třídu osíraj a jenom ty nejdražší jsou OK.

Ale v ofic recenzích je na tom líp ta GB co sem koukal teď ohledně hlučnosti.....

tak jsem hledal tu GIGABYTE AORUS Radeon™ RX570 4G
a v czc ji nemaji a v Ts bohemia je za 4190kc
pro me je nejlepsi nakoupit v czc.cz dovezou mi to na pobocku a jen si to vyzvednu a dobré ohledne reklamaci nebo vraceni v ramci 14denni lhuty, nemusim nic posilat, jen odnesu na pobocku.
problem je ze maji jen dve karty
https://www.czc.cz/sapphire-radeon-pulse-itx-rx-570-4gd5-4gb-gddr5/230050/produkt

https://www.czc.cz/asus-radeon-ex-rx570-o4g-4gb-gddr5/215583/produkt
ta sapphire ma na heureka dobre recenze a pisou tam spotreba do 120W
(Grafická karta Sapphire Pulse RX 570 ITX 4GD5 má TDP nastavené na 120 W (max. 180 W))

Nebo bych mohl czc pozadat o sehnani te GIGABYTE AORUS Radeon™ RX570 4G

o tom jsem také přemýšlel , že bych tam dal win10 , některé hry už win8.1 nepodporují. Naštěstí když byly win10 zdarma, tak jsem si je nainstaloval aby se mi u nich na servru aktivovali a tak si je mohu oficiálně nainstalovat. Ale moc se mi nelíbí že mají automatické aktualizace.

Takže vzhledem k tomu že v mironetu se zblaznili s cenou, tak jakou značku pořídit ?

Tam není skladem, jen na dotaz, v czc.cz mi ji take nedovedou sehnat , na netu sem ji za normální cenu nikde už nenašel a nebo tam bylo poštovné, tak to vidím na tu sapphire, jak jsem psal posledně, recenze na czc jsou dobrý tak snad to bude OK, já mám na dně bedny dva ventilátory který tahají vzduch z venku přimo na grafiku tak snad pomůžou, u te moji stare grafiky to velice pomohlo.
Všem děkuji za pomoc při výběru.

To je možné, ale když jsem se koukal potom já tak už tam nebyla, bohužel jsem se na odkaz podíval vždy pozdě.
Přesně jak píšeš, někdo si to tu četl a vyfouknul mi ji před nosem, jelikož to snad není možný jaká by to musela být náhoda.
Tak já myslím že ta sapphire bude také dobrá, někdo píše že je tichá a nekdo že hlučna a to same bylo i u toho GB.
Podle tohoto odkazu na tom zas není tak spatne:
https://www.gpureport.cz/recenze/190-sapphire-pulse-rx-570-itx-4gd5/sapphire-pulse-rx-570-itx-4gd5-recenze-testy.aspx?article=190&page=1
Sice je blbé že má jen jeden ventilátor ale zase je krátka, a bude se mi lépe vytahovat hdd :-)
Jestli chces mohu sem pak napsat jak jsem spokojený :-)