Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vlastní Wi-Fi router - DHCP problém

Zdravím, mám nového poskytovatele internetu a vyfasoval jsem jako modem Gemtek WVRTM-130ACN (společně s venkovní anténou). Modem má i vlastní Wi-Fi, tu jsem ale vypnul a modem přepnul do režimu Bridge a vypnul NAT. Poté jsem propojil s Asus RT-AC58U, problém je že Asus se chytne jen jednou z 10ti pokusů. Jinak píše problém s nastavením DHCP v modemu. Jak jsem psal na jeden z deseti pokusů se chytne a jede stabilně do restartu jednoho z nich pak se situace zase opakuje. Neví někdo kde jsem chyba?

Děkuji všem předem za radu.

Zapojení:

Externí anténa -> WAN modemu a z LAN1 -> do WANu Asusu

Gemtek WVRTM-130ACN není modem, ale bezdrátový klient. To je první věc. Druhá věc je, že režim "bridge" je u wifi speciální věc, kterou ne každé zařízení umí a zároveň umí dobře. Záleží to od čipsetu a implementace.

Tvůj problém s neprůchozím DHCP bývá zpravidla způsoben tímto. Další možné problémy bývají s timeoutem odpovědi na DHCP request, kdy DHCP offer dorazí se zpožděním (typické u větších nebo zarušených sítí - což by mohl být problém i u tebe).

Aha, už jsem doma - ty máš inet "jakože 5G" od Nordic Telekom? V tom případě to taky není anténa, ale vnější jednotka (která má svou elektroniku). Tady je dobře vidět, jak je nanejvýš vhodné nazývat věci pravými jmény.;-)

Zpět k problému: nejsem si úplně jistý, že lze provozovat vnější jednotku bez dodaného routeru (u T-Mobile to myslím možné není - ale můžu se plést, tohle řešení jsem viděl jen jednou, neměl jsem čas se v tom povrtat a byla to dost velká ostuda, takže to majitel poměrně brzy zase zrušil), PoE v tom nehraje vliv - PoE injektor se dá koupit jako separátní (a pasivní) zařízení. Tak jako tak bude řešením přepnout router zpět do režimu routingu a druhý router zapojit za něj. (edit: pozor, abys neměl za sebou stejné sítě, typicky bývá problém s opakováním sítě 192.168.1.0/24)

Řeším úplně stejný problém, jen místo ASUS mám Mikrotik, což nehraje roli. Mám ale otázku k tomu režimu "Nordic" routeru. Má se nechat opravdu v původním nastavení, což je NAT mode, nebo přepnout do Router Mode, aby nebyly dva NATy za sebou? Díky.

Ano, chtěl jsem se vyhnout dvojitému NATu, ale pak jsem si uvědomil, že ta podsíť, která by byla mezi mým stávajícím routerem (tam bych chtěl ponechat NAT) a novým routerem (v režimu router) od poskytovatele by musela mít veřejnout adresu a hlavně na routeru poskytovatele by muselo být routovací pravidlo do této podsítě, jinak by tam z inetu nikdy nic nedorazilo. Nevěřím, že by toto tak velký poskytovatel umožnil. :-( Takže jsem to zatím zprovoznil s dvojitým NATem a zkusím zjistit, jestli je router poskytovatele nezbytný, zda by nestačil pro napájení vnější jednotky PoE injektor a pak už jenom můj Mikrotik. Díky.