Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Macbook Pro A1278 - nelze nainstalovat nový systém na nové SSD

Ahoj,

mám tu A1278 macbook pro a odešel disk. Rád bych tam prdnul SSDčko, ale už jsem zkoušel dvě a není možné tam nainstalovat systém. Všechno končí failem nebo se to restartuje ve smyčce. Zkoušel jsem SanDisk i WD, oboje nové, fční disky, instalační flashka je taky fční, povedlo se z ní nainstalovat na HDD, nicméně s ním je to pomalé...

Pokusil jsem se připojit ssd disk přes redukci do rámečku do boxu externího disku a připojit přes USB kabel a systém se povedlo nainstalovat. Pokud disk připojím zpět do počítače přes flex, tak jej PC nenajde a nelze na něj instalovat. Předpokládám, že je mrtvý flex kabel, resp nějak poškozený, že občas funguje, občas ne.

Na původním kabelu je označení 821-1226-A, myslíte, že bude možné ten kabel nahradit tímto? https://www.applemix.cz/flex-kabel-s-konektorem-pro-pripojeni-sata-hdd-pro-apple-macbook-pro-13-typ-a1278-mid-2009-2010-p1002/
(Flex pro připojení SATA3 HDD pro Apple MacBook Pro 13 A1278 Mid 2012, 821-1480-A - kvalita A+)?

Co tak prouzdám po internetu, tak je to zřejmě poměrně běžný problém, jen si nejsem jist jaký kabel koupit aby to s novým SSD fungovalo.

Nemá náhodou někdo zkušenost?

Coz o to, onouz mi tofunguje, ale na ssd se mi to nedari rozchodit. Zkousel jsem wd i sandisk a na wd se system nainstaluje ale pak pri prvnim spusteni zamrzne na sede obrazovce s funkcnim kurzorem a sandisk se ani neda zformatovat do potrebneho filesystemu- skonci vzdy chybou nebo to zamrzne. Zrejme fakt kombinuju nekompatibilni dily... tak holt zena pojede dal na plotnach, uz jsem tomu venoval ctyri dny a nemam vice sil