Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozený soubor - externí HDD

Zdravím, mám na externím HDD disku složku s filmy. Bohužel z nějakého důvodu již nelze otevřít, protože je soubor poškozený. Poraďte někdo prosím nějaký software, který by mi pomohl zachránit obsah složky. Díky.

Míra

Mimochodem, jak přinutit linux, aby otvíral videa ve VLC a já pořád nemusel dávat otevřít v programu. Přitom mu zaškrtávám aby si to zapamatoval a on neprotestuje (tipuju, ře takový zásah může udělat akorát správce, ale oprávnění se nedožaduje a změnu ignoruje).