Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozšíření paměti PC

Dobrý den.
V MB ASUS P7P55D-E jsem měl dosud 2 páry 2GB RAM s CL9. Pořídil jsem si pár 8GB RAM opět CL9. Po vložení do párového slotu jsou podle CPU-Z OK. Protože nevím, co bych dělal s těmi 2GB kousky, tak jsem je přidal a je tam teď 20GB RAM.

Přiznám se, že se v tom co píše CPU-Z až tak neorientuji a proto bych potřeboval vědět, jestli jsem těmi 4 GB navíc spíše počítač nezbrzdil. Viz přílohy.

Nechat je tam nebo vyhodit ven?

Díky.

Akurát len to, že pridaním tých dvoch 2GB modulov spomalil tie dva nové 8GB moduly - takže pôjdu na nižšej frekvencii (CPU-Z tabuľka 5-6 vs tabuľka 3-4) - a 4GB RAM navyše - nič tým skoro nezíska, len stratí na zápise a čítaní z RAM modulov.
Ja by som tie pomalšie 2GB moduly vyhodil a nechal tam rýchlejšie pamäte.

umísťovat obrázek do .pdf je zcela normální - ale jen za předpokladu, že jsi hodně blond sekretářka. jinak o tom neříkej ani vlastní rodině.

jestli jako sekretářka umíš procenta, jistě zmákneš přínos starých modulů 4gb proti novým 16gb modulům. ano, řádově zanedbatelné.
a to neřeším možnou nekompatibilitu jiné organizace chipů na novějších modulech proti těm starším. nemusí - ale může se projevit.

cup-z vypisuje vlastnosti ram na záložkách "memory" a hlavně po jednotlivých modulech jako "spd".

jako nejméně problematické mi z toho vychází ty 2gb moduly vyhodit ven.
bohužel už jsou dnes nejspíš neprodejné, takže chápu důvod je ponechat v pc a přičíst k novým velkým ram. jen ta kompatibilita se tím nezvýšila, právě naopak.

:-) Pobavilo :-)
No, nechtěl jsem tady cpát 6 souvisejících výstřižků a tak jsem to coby nadějná blond sekretářka nacpal do wordu a pro případné odpůrce MS to uložil jako pdf. Obrazová informace je zachována a pro puristy mi budiž odpuštěno, že jsem chtěl dát obrázky pro snadné porovnání vedle sebe. Takže bych prosím prosil ocenit alespoň tu snahu. :puff:

Co se týká pamětí, tak už jsou ty 2GB venku. Trošku jsem to otestoval a více paměti je tady něco jako více pruhů Adidas. ;-) Že to je neprodejné s tím počítám, už mám docela slušnou sbírku podobných exemplářů.