Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky internetu

Odstěhoval jsem se a počítač jsem si nastěhoval do jedné firmy.Nejdříve jsem měl problém s internetem samotným protože se fyzicky nemohl připojit na router(mám speciální usb TP-LINK zařízení pro připojení a předtím jsem ho také používal a jsem si jist že funguje dobře protože předtím se mi to nestávalo).Po týdnu se mému tátovi povedlo ručně přepsat ip k tomu routeru.A internet zázračně fungoval,ale po krátké době jsem zjistil že něco není v pořádku,protože mi stahovací rychlost padá na 0 (a pak se už neobnovila).A dnes jsem zjistil že i u her a aplikací mě to automaticky odpojuje(např.CS:GO,Discord).A zdá se mi jako by to bylo v intervalech protože občas mám problém načíst stránku nebo se mi zasekne video ,ale pak to zase vše funguje.

Můžete mi prosím něco poradit abych tento problém vyřešil.

Děkuji předem za odpověd´ Anarchy

máš nějakou usb-lan redukci?
https://www.czc.cz/i-tec-usb-2-0-ethernet-adapter/132081/produkt
https://www.czc.cz/i-tec-usb-3-0-metal-gigabit-ethernet-adapter-1x-usb-3-0-na-rj-45-led/214225/produkt
tipoval bych spíš ten druhý gigabitový model, protože horším ovladačům gigabitových síťovek se to stává: občas se nedomluví se 100mbit routerem, nedostanou od něj včas dhcp adresu a nejsi připojen.
1. to se jednoduše řeší nastavením pevné ip.
2. možnost: ve správci zařízení ve vlastnostech gigabit síťovky nastavit napevno 100mbit režim / obvykle full duplex.

usb redukce taky může mít polámaný kabel nebo zdeformované kontakty.

a proč vlastně nepoužiješ původní síťovou kartu počítače místo redukce? nebo náhradní pci/e model do slotu?

teoreticky ještě můžeš mít usb-wifi adaptér, nepíšeš o co přesně jde.
https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431/produkt
tam si zase nemusí rozumět volitelné parametry šifrování a šířky kanálu s routerem - nastavuje se to na routeru napevno.

domácí pařicí počítač přes wifi? jen nouzové řešení.

jak jsem psal, první potíž může být s nenastaveným routerem, který má automatickou volbu a pak se kdejakým wifikrámem donekonečna dohaduje na režimu spojení, místo aby přenášel data.
wireless security: napevno wpa2 (psk) + aes

wireless setting - channel width raději napevno 20mhz
jen kdyby byl velmi špatný signál přes více zdí a zároveň silné rušení od sousedů, mělo by být stabilnější spojení v mode 11bg místo 11bgn.

zarušení kanálů ukáže třeba inssider: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

no a nakonec by chtělo vymyslet, jestli se dá v lištách protáhnout poctivý kabel kolem zdí až k routeru.
dalším řešením je pár powerline adaptérů, ale to stojí peníze.

v baráku je jediná síť, nikdo tě neruší, asi režim 11n, signál slušný, podle útlumu tak přes sádrokartonovou zeď.
doporučuje to změnit kanál na 6, nic si od toho neslibuju ale proč ne.
v tom obrázku nevím co je žlutý čárkovaný průběh, čeho se to týká. ale půlka hodnot je nesmyslně zabarvená, tak to nebudem řešit.

když jsi tak blízko, proč nejde natáhnout kabel?

nastavení routeru jsi nezobrazil, ty automatické volby občas nejsou nejlepší, zkus si na to vzpomenout.

máš nejnovější ovladač od toho wn727n?
pc je nainstalován korektně, nebo jen ovladač grafiky a nic víc?