Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Non-system disk press any key

Po nedávné obnově OS, Acronisem,začlo na mne po startu PC vyskakovat hláška "Non-system disk press any key".Po zmáčknutí Entru,systém pak bez problému naběhne.V boot nastavení mám pochopitelně jako první nastaven disk, kde je OS.Nějaká rada ?Díky...
Windows 7 x64

Acronis je moloch, ktorý sa musí zvládať.

Nemenil si nejakým nástrojom veľkosť systémových oddielov, nemazal a nevytváral si odznovu tieto logické oddiely pevného disku? Lebo žiaden backupper na šírom svete-svetúcom nedokáže tento stav napraviť do pôvodnej bitovej zálohy zo zálohy i keď je záloha na 100% bezchybná. Sú to zapekmité veci medzi nebom a zemou, ktoré tu nemienim opisovať.

Jedine klon disku si dokáže s týmto stavom poradiť ak sa menili systémové, logické oddiely (Active a Primary pri x64bit. OS).

Skús z bútovacieho ISO W7, nástrojom Diskpart.exe, opraviť komplet bootsektor;
I. rade: Set Active,

II. rade: bootrec /rebuildbcd, bootrec /fixmbr, apod.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/0ca88e19-0929-4b23-a617-5bd7b84756ef/rebuild-bcd-bootrec-rebuildbcd-is-not-working-cboot-path-not-found?forum=win10itprogeneral

ale nedávam ti veľkú šancu ak si menil veľkosť oddielov, formátoval ich a znovu delením vytváral nové oddiely pre NTFS tabuľku. Zálohu môžeš zahodiť a inštalovať usmolenú, skostantnú sedmu odozvu. Main Gáát, máš sa na čo tešiť než aj z ISO W7+SP1+IE11+SP2 dokonáš veškeré záplatovanie sedmy.

acronis je nainstalovaý (problematická možnost) nebo souštěný jen z boot média? ve druhém případě to totiž nikdy nedělá.
potom záleží, co všechno je v záloze, které systémové oddíly a co je vynechané.

záloha/obnova používá nějakou acronis security zone?

ve správě disků to vypadá normálně?

v msconfig.exe - boot: je vidět, na který bootloader je nastaven start systému?

startu PC vyskakovat hláška "Non-system disk press any key"

Asi máš v BIOSu špatně nastavené pořadí bootování.
Nejdřív ti to skočí na špatný disk/oddíl, teprve následně na ten správný (asi).
Možná sis systém obnovil na nesprávný disk.