Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaheslovaný BIOS

Čaute,
mám notebook HP Probook 430 g2.
Má zaheslovaný BIOS. nie je povolené bootovanie z USB.
Dalo by sa s tým niečo robiť?
Už sa s tým hrám 2 dny a stále nič.
Skúšal som cez hp bios utility, nefungovalo. skúšal som cez HPprobook patcher, ale tam nie je možnosť tohto typu notebooku. Cez hiren´s boot mi to tie nešlo. Update nejde, pýta heslo. CMOS baterku som vybral, nepomohlo. Jumper nemá.
Googlil som, že sa to dá cez nejaký SMC.bin súbor. Ale odkiaľ ho vziať?
Ďakujem za rady.

Ten súbor som stiahol, no nefunguje to.Píše smc command failure
asi to fakt len mechanicky odpáliť, ale toho sa bojím,že pokazím celú motherboard.
Skúšal som aj cez ultimate boot cez pc cmos cleaner, cmos batériu ako keby resetlo, ale po reštarte notebooku napísalo, že cmos is invalid. bios sa dá do default a reštartuje sa. Po reštarte pýta zasa heslo... :(

nějaké cesty jsou (v původní tovární instalaci). nepíšeš, co jsi zkoušel:
https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Boot-and-Lockup/Reset-BIOS-password-on-HP-ProBook-450-G2/td-p/6633351
https://www.repairwin.com/how-to-reset-bios-password-hp-probook-elitebook-pavilion-laptop/

stolákové mb hp měly tlačítko a jumper pro reset hesla, u nb to nepředpokládám.
ale na desce vidím u baterky "jumper" JRTC1, hledal bych co je tam ještě: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1awecbPJTMKJjSZFPq6zHUFXak.jpg
další fotky desek hledej pod jejich číslem 798062-001.

Skúšal som toho fakt veľa:
cez HP bios utility - cez cmd, nefungovalo.
skúšal som cmsopwd - nefunguje
skúšal som cmos de-animator, nepomohlo.
skúšal som update biosu, nepomohlo
skúšal som vybrať cmos batériu, nepomohlo
skúšal som cez ultimate boot pc cmos cleaner, nepomohlo
cez hiren´s boot, nepomohlo
keď zadám 3 krát zle heslo, nenapíše mi to ten kód na vygenerovanie hesla...
skúšal som aj cez hp bios reser utility - hpbr - ale v ponuke nie je tento model, čiže nedá sa.
tak neviem.
podľa toho obrázku som našiel JRTC1 ale neviem čo s tým.

ty utility co jsi zkoušel jsou často z boot média, přitom tvrdíš, že z ničeho jiného než hdd nenabootuješ.
klasický hirens je zastaralý, s tvým ntb si bude těžko rozumět, ostatně žádné hp utility na něm snad nejsou.
update biosu se vůbec nespustil, bios se nepřepsal, nastavení se nezměnilo, nebo co má znamenat "nepomohlo"?
vyhledávání mi několikrát našlo model 450 místo 430, ale asi toho mají společného spíš míň.

rtc clear(?) jumper nemusí stačit. samotný jumper možná slouží jen výrobě, z fotky nejde poznat o co jde. jen bych v jeho okolí pátral po dalších jumperech s nápisy cmos, reset apod, ale tvoji desku si kvůli tomu kupovat nebudu.
taky bych očekával, že začneš googlit nějaký servisní manuál na význam toho jumperu, nebo na reset cmos.
https://support.hp.com/us-en/product/hp-probook-430-g2-notebook-pc/6943802/manuals
Maintenance and Service Guide - s.86 a dále jsou odstavce: Restoring factory settings, Updating the BIOS, Changing the boot order using the f9 prompt...

odkud byl ten probook koupen - tam to neumí resetovat?