Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem program na tvorbu PDF (vložit existující obrázky bez novékomprese)

Dobrýden, hledám program, na tvorbu PDF dokumentu (v podstatě editor PDF, nebo běžné grafický editor/ nebo vobyčejný "vord"). Mám ale požadavek, aby vkládané obrázky (v JPG a PNG) zůstaly zachovány co setýče zvolené komprese a formátua barevnosti. Tzn aby neprováděl novou kompresi, z toho důvodu že obrázky již mám uložené v takovém formátu, kdy jejich bitová hloubka (1bit,2bit, gray 8bit, běžné full color JPG atd), který je pro dané použití nejvýhodnější ( čb schéma, grafika s indexovanou paletou, běžná fotka-JPG). Tím pádem i rozlišení formát PNG vs jpg.

Totiž běžné programy, co znám, fungují tak, že je tam možnost volby komprese rastrů - kvalita a rozlišení. Případně tam volba komprimovat rastry jde vypnout, což ale znamená nekomprimovaná bitmapová data (aspoň jsem měl naději, že by to dělalo to chci, že to nebude "re"komprimovat - použije stávající kompresi, ale ono to dělá to, že to bitmapová data nekomprimuje vůbec)

Ano môžeš, a dá sa to lahko overiť. Sprav si nejaký ČB obrázok a ulož ho napr. ako gif, png, tif a potom každý obrázok skonvertuj v Acrobate na pdf. Výsledkom bude že každé pdf z každého obrázku bude inak veľké, tak ako sú inak velké aj obrázky v jednotlivých formátoch. Ak by to Acrobat interne prevádzal na jednotný formát boli by všetky pdf rovnako velké pretože ich obsah po internej konverzii by bol vždy rovnaký, čo zjavne nie je, takže je predpoklad že samotné obrázky sú v pdf bez konverzie v podobe objektu vo formáte v akom boli vložené. Takto s tým vie pracovať samotný Acrobat, čo sa ale o všelijakých iných pdf softwareoch iných výrobcov nedá povedať.