Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVBT2 - jak vyřešit fullHD ČT

Ahoj,
potřebuju nějak pořešit příjem televize. Protože žiju sama v garsonce a mám málo místa, až doteď řeším televizi televizní kartou a VLC. Očekávaje přechod na DVB-T2 jsem zakoupila DVBSky T330 a v pohodě rozchodila nabídku DVB-T2 v přechodných muxech. Až na fullHD kanály ČT. Tak nějak bláhově jsem čekala, že až dojde k definitivnímu přechodu na DVB-T2, bude k dispozici vysílání ČT i v nižší kvalitě (SD), kterou můj dědoušek počítač ještě zvládne, bohužel teď jsem se dozvěděla, že ČT bude vysílat jen fullHD.čili nutná podpora HEVC ... a teď nevím jistě jestli jen na grafické kartě nebo musí být i podpora procesoru.
Mám Intel Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz, pokud bych k tomu dala GT 1030 (např. https://www.mironet.cz/msi-gt-1030-2g-lp-oc-1265-mhz-2gb-gddr5-6ghz-64bit-dp-hdmi-low-profile-30w+dp336176/ ) je tu šance že to fullHD rozběhám? Nebo budu muset koupit novou televizi?

Nechapu proc si na dvb nekoupis krabicku? Vejde se jiste i do garsonky.

https://www.czc.cz/evolveo-omega-t2-dvb-t2/190944/produkt

ČT bude vysílat jen fullHD.čili nutná podpora HEVC

Ne, veskere DVB-T2 = HEVC. Tady jde o to, ze fullHD ma z logiky veci vyssi datovy tok a tudiz si s tim procesor typu Core2Duo neporadi, coz si muzes ozkouset na libovolnem fullHD videu na youtube. Nicmene v tvem pripade by to snad mel dekodovat ten USB tuner a ne procesor. Ikdyz ono i prehrani cehokoli bude na ten stary PC zatez, takze mi mnohem rozumejsi prijde si poridit krabicku zvlast.

a) mám STA a používám SetTopBox, v čem je problém ???
b) pokud chceš používat PC, musí zvládat FHD :-) co je na tom divného? Někde se musí "semlít" i to HEVC. STB to řeší - leze z toho HDMI. Proč si vlastně nekoupíš malou TV s tunerem DVB-T2 ???

No asi to tak dopadne, že budu muset koupit malou TV.
Že by se settopbox dal připíchnout na STA slyším teď prvně - já měla za to, žs settopbox má vstup jen z analogové antény. No dobře, tak jo, připojím ho na STA, na výstupu je HDMI - a to píchnu kam? televizi nemám, normální monitor s tím nic nesvede - nebo jo? Imho k dekódování obrazu dochází až v grafické kartě (nebo v televizi).

Takže počítač s Core2Duo fullHD nepřehraje.

pokud má monitor jen analogový=vga vstup, rovnou ho vyhoď a pořiď skutečně normální monitor na práci, klidně repas:
https://pc.poradna.net/questions/2939344-lowend-24-monitor

ještě požadavky na pc, např. https://www.czc.cz/avermedia-tv-tuner-dvb-t2-td310-bily/192109/produkt

Intel Core2 Duo nebo AMD Athlon X2 nebo vyšší
Pro zobrazení H.265 (HEVC) Intel Core i5-4 nebo lepší
8GB RAM
NVIDIA GeForce GTX 960 nebo lepší

jiný evolveo krám:

pro HD potřebuje výkonný procesor, jinak se seká

DVB-T2 tuner mám, DVB-T2 kanály chytnu, problém je v tom fullHD rozlišení, resp. moje grafická karta nemá podporu H.265 čili dekódování videa musí provádět procesor a ten to nestíhá. Tuner video nedekóduje, jen ho identifikuje v muxu a pošle dál. A myslím, že takhle to dělají všechny tunery - i settopboxy. Na tom fóru KODI tvrdí, že Nvidia GT 1030 2GB je schopná rozkódovat fullHD hardwarově takže to běží i s dvoujádrem na 3 GHz. A o to mi jde.

nVidia GT1030 je takovy podivny kastrat kde muze byt s podporou HW dekodingu trochu problem - plnohodnotny NVENC je az od GTX1050 - takze treba tohle: https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx-1050-2gb-gddr5/203115/produkt by bylo vicemene na jistotu. Pak je uvaha spravna, komplet dekompresi a zobrazeni videa udela grafika/zatez na CPU by byla minimalni a pokud bude vse spravne nastavene, pojede to dobre.

Jen k uvaze - osobne nejsem priznivcem udrzovani techhle prahistorii v chodu, jestli spis nevymenit zakladni desku - kdyz nemate vyssi naroky na vykon, klidne s J4105 "atomem" - vykon bude zhruba srovnatelny, zere to smesnych par wattu, a v CPU je i grafika s HW podporou pro soucasne kodeky = neni problem na tom prehrat klidne 4k HEVC. Oproti te graficke karte se to teda o neco prodrazi kvuli potrebe koupit i pameti, ale do roka to mate bohate zpet za usetrenou elektrinu. ;)

Kupte si setobox za pár stovek, třeba tento: https://set-top-boxy.heureka.cz/emos-em170/?gclid=EAIaIQobChMI6Oi3yqfs5AIVQ7TtCh0C-AbREAAYAiAAEgIrRfD_BwE#o=2. Důležité je, aby měl výstup HDMI i Scart, k tomu DVI kabel do monitoru: https://www.czc.cz/propojovaci-k-monitorum/produkty?q-c-0-f_1775702198=sHDMI%20A%20samec&q-c-1-f_1775702197=sDVI%20samec a počítám, že vám půjde obraz. Když půjde, do setoboxu zapojíte i repráčky pomocí této redukce: https://www.zbozi.cz/vyrobek/audio-redukce-scart-jack/.

Ten monitor musí mít HDMI :-)

Mimochodem i to jsem použil, STB ze STA píchnutý do monitoru. A světe div se, funguje ... dokonce v tom samém monitoru můžeš mít přes jiný vstup (DVI, DP, VGA) zapojené PC a prostě přepínat vstupy.