Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mimo mísu, na téma "češtin"

Omlouvám se předem, ale, když tady vidím příspěvky, které jsou psány "wasserpolštinou", tak se mi vrátila nostalgie, a chcá, nechcá jsem si tu PRAVOU češtinu musel poslechnout.
Tak tady je - http://www.ceskemp3.cz/Jan-Werich/Pisen-strasliva-o -Golemovi/1312/
A když dnes slyším naše, jinak hlasově "špičkově" vybavené interprety, jak zpívají naprosté stupidity /viz. Bílá, a její a Osvaldové "Plyn už stoupá z trouby ven"/, tak se mi otevírá kudla v kapse, a žasnu nad tím, že někdo může takhle zmrvit špičkový hit.
Holt nejsu textaři.
Ještě jednou omluva, ale muselo to ze mně ven.

Další rozšířené hovadnosti:
6ti násobný (správně 6násobný);
Zkoušel jsem to ve 3ch programech (koncovky se k číslům nepřipisují);
12ctiletý :-O;
Vyděl jsem (zřejmě tedy předpona vy- a slovní základ dítě);
samozdřejmě (ale nikdo nenapíše "zdřejmě");
bizardní;
programy nefungovali (věčná chyba, to nám Jungmann zavařil);
psaní dvou čárek místo dolních uvozovek;
kdyby jste, aby jsme (kdybyste, abychom);
mezera před vykřičníkem, otazníkem, čárkou, před uzavírací závorkou;
mezera po otevírací závorce;
nerozlišování 1 kg versus 1kg (jeden kilogram versus jednokilogramový).
Ůloha, ůkol, ůsudek, trojůhelník,...
A plno dalších hrůz, na které jsem si nevzpomněl...