Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné, že by vyhnil snímač v myši?

Zdarec. Poslední cca půlrok pozoruju, že mi kryska (M705 Marathon, zhruba osm let old) nebere jakýkoliv povrch. Na bílé OK, jinak kurzor poskakuje - což je problém, neb používám anatomickou "podmyšku" kvůli karpálkám. Jiná krysa (i starší mrchosoftí či logiteší) bez problému. Baterky měněny, receiver přemístěn, senzor vyčištěn. Dotaz: je snímač v anu, či se mám zabývat rozborkou a čištěním? Pozorujete někdo podobný problém? Myši bych se nerad vzdával. Za případné odpovědi předem dík.

Ani ne tak snímač, jako zdroj světla (led nebo laser) - ty mají tendenci s časem slábnout.
Vyčištěním nic nezkazíš, pokud to zvládneš poskládat zpátky a nezůstane ti igeliťák přebytečných součástek :-P

a nezůstane ti igeliťák přebytečných součástek

Mno, to asi nehrozí (jsem bývalý ajťák a PC servisák :-p). U "normálních" krysek jsem problém nikdy nezaznamenal, ta moje maratónská mě docela mrzí (vypěstoval jsem si k ní citový vztah :-)). A ne, neházím s ní o zeď...

když už se vlákno tak pěkně rozjelo - bez jakéhokoli užitečného přispění různých brouků - mám dotaz na ten konkrétní typ:
mám spíš horší zkušenosti s bezdrátovými myšmi, vadí mi startovní prodleva levných geniusů, má to tento logitech pořešené líp, že to uživatele neobtěžuje?

Já si jednou nechal poradit v obchodě - nabídli mi nějakou Microsoft s modrou LED - prej zvládá všechny povrchy. Inu povrchy sice zvládá, ale kromě toho, že blbne točítko (místo jednoho směru si občas samo vrací zpět) se už z ní loupe guma.
Tak jsem si koupil Logitech M560 a snad rok nevím, že by potřebovala baterku, dost často mi spadla - bez následků, jezdí opravdu po čemkoliv, točítko má stisknutím dvě přepínatelné funkce - buď rychle se setrvačností, nebo s jemně "klapající brzdou" (naklápění kolečka do stran nějak nepoužívám). A má tři tlačítka navíc (používám jen jedno).
Hry nehraju a při běžné práci nepozoruju žádné prodlevy.