Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomoc s upgradom HW

Ahojte,
kedze mam malo casu sa tomu venovat uz nie som natolko v obraze, tak by som vas poprosil o radu.
Potreboval by som trochu upgradnut PC, aby mi ako tak este bezaly hry. Hned na uvod chcem podotknut, ze viem, ze mam stary system, ze by som mal menit CPU na novsiu generaciu aj pamäte na DDR4.
Nic z toho sa vsak nestane, nakolko mam na to vycleneny velmi maly rozpocet, takze volim minimum, ktore by mi malo nieco pomoct, v mojom pripade GPU a navysenie RAM.
Len neviem, nakolko budu komponenty kompatibilne, preto prosim o radu:
1. GPU - ASROCK Radeon RX570 Phantom Gaming D 8G OC - ci by mi táto grafická karta fungovala v základnej doske GIGABYTE 970A-DS3P (+ CPU FX-8350), ktorá má pci-ex 2.0 a táto karta je pci-ex 3.0 a keď áno, nakoľko by to spomalovalo výkon grafickej karty? (teraz myslim PCI-EX 3.0 v slote PCI-EX 2.0, nie nakolko by spomaloval kartu moj CPU)
2. RAM - HyperX 8 GB KIT DDR3 1600 MHz CL10 Fury Blue Series - ci mi tieto 2x4gb ram budu fungovat s 2x4 gb ktoré mám už v základnej doske GIGABYTE GA-970A-DS3P a moje stare pamäte su 2x4 gb Kingston HyperX KHX1600C9D3/4G.
Pýtam sa preto, že staré majú lepšie časovanie a to CL9 a tieto nové CL10. Alebo poprípade máte nejaké, ktoré by sa k mojim starým ramkám hodili lepšie?

Za odpovede vopred dakujem.

tak by si vedel, že na toto sa nepýtam a ani si nemusel nič písať.
ci by mi táto grafická karta fungovala v základnej doske

V bodu č.1 na otázku snad odpověděl:

Pokud máš BIOS s UEFI, karta fungovat bude, jinak ne.

K bodu č.2:pokud jsou ty RAM v seznamu podporovaných modulů na stránkách té desky,fungovat budou.Jestli tam nejsou,fungovat mohou,to tu ale nikdo nezaručí,ani výrobce bez zkoušky asi ne.
Tak co chceš víc poradit?

OK, dakujem za odpovede.
Viete...
uz som sa raz tiez pytal na tejto stranke na podobnu vec a dostal som odpoved, ze to tej srajdy nema zmysel investovat.
Preto som zacal hned s prosbou na ludi, ktory maju snahu poradit, ze nepotrebujem podobne komenty. Žiaľ opät som dostal rovnaku odpoveď.
Veľa sa tu toho nezmenilo.
Viete...
nie každý má na to, aby každých pár rokov kompletne vymenil PC.
Verte či nie, som si vedomí, že moja zostava je už stará a sakra by sa zišlo ju vymeniť. Sám som si toto pc pred pár rokmi zložil.
Keby som na to mal, vymenim si komplet ob MB všetko. Ale k tomu by som sa tu nemusel na nič ani pýtať, však?
Takže by sa zišlo, aby sa niektorí zamysleli nad názvom stránky, ktorá je "poradna.net".
Kde by človek čakal radu a nie arogantnu odpoveď, že s takou srajdou nech tu ani neotravujem. Tých, ktorých zaťažuje mi normálne odpovedať prosím o odpustenie, že som sem vôbec vložil otázku.
Viac sa to už nestane, pretože na túto stránku už v živote nič nenapíšem.
A ostatným, ďakujem za ich čas a odpovede.

Nepotrebujem počuť len kladné odpovede a iba to, že áno to bude super upgrade.
Ale dá sa to napísať aj normálne, napr. v prvom rade by som očakával zodpovedať podstatu otázky, ako napr. bude resp. nebude to v danej MB fungovať.
A vonkoncom je fajn ak niekto napíše: ty počuj veľa s tým nezískaš, ja by som to popvedzme nekupoval.
Ale je rozdiel dostať odpoveď: tvoj procesor je sračka už od vydania, karta ti možno bude fungovať a pamäte si uź absolútne nekupuj.
Ale ak je tu takáto forma komunikácie ok, tak dobre.

Myslim, ze ti tu bolo odpovedane slusne (to bud rad, tw byva niekedy trosku ostry;o)) a k veci na vsetky tvoje otazky, dokonca si dostal rady navyse, takze nerozumiem celkom tvojej nespokojnosti.
Inymi slovami, mas hlupy napad na upgrade, ktory ti nic neprinesie len potencionalne problemy (mozno nebudu fungovat ramky, aj ked to je dnes uz vynimocne) a ty napriek tomu chces do toho ist.
Ale su to tvoje peniaze smelo do toho, fungovat vsetko pravdepodobne bude (podmienka grafiky je jasna, pamate na 90% pojdu).