Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestartuje PC

Zdravím,

přestal mi startovat PC. Po zapnutí se ozve 1 dlouhé pípnutí a 2 krátké.
Jedná se o desku M2N-SLI od ASUSu. Z manuálu stáhnutého z jejich supportu jsem zjistil, že se nedetekuje pamět. V PC je 2x KVR800D2N5/2G.

Vyzkoušel jsem je vyndat a po jedné je opět dávat postupně do všech slotů. To stejné pípání se objevilo pokaždé.
Takže z toho usuzuji, že jsou obě RAMky špatné (?)

Na alze jsem našel DDR2 se stejnou frekvencí a napětím, ale s jiným časováním (SL6 oprati SL5) - je to problém?

Že by odešly obě RAM zároveň se mně taky nezdá. Možná tak zdroj, grafika. Zkontroluj kondíky na desce, jestli nejsou nafouknuté.

M2N-SLI od ASUSu

špatná deska se špatným chipsetem (nforce 500), bez podpory novějších os. vyhoď to.

moc nerozumím, jestli ty ramky mají 2gb až v páru, to by bylo šílené pro ně shánět náhradní desku.
kup radši v bazaru novější osazenou desku už pro usb3, sata2 (minimum) a 8gb ram ddr3.