Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakým způsobem půjde otočit fotky o 90 stupňů bez ztráty kvality ?

Ahoj,
nafotil jsem fotky, které jsem kopíroval z foťáku na flash disk, takže nemám v PC informaci o tom, která fotka je focena na výšku. Jde je otočit jinak, než každou zvlášť otevřít a překlopit ? Taky bych nerad přišel o kvalitu, prohlížeč ve Windovsech mne varuje před ztrátou kvality - jde to provést bez této ztráty ?

Jenom pro úplnost - nejlépe zvolit progrm, který provede otočení, ale se vším, co k tomu patří - otočí nejen samotnou fotku, ale i náhled v ní uložený a ještě upraví informaci o orientaci v EXIFu, pokud je tam uložena. Toto vše zvládá např. freeware Xnview.