Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně pečovat o baterii v notebooku?

Zdravím, po dlouhé době používání pouze stolního pc jsem si pořídil notebook a zajímá mě tedy otázka, jak se správně starat o baterii, aby měla co nejdelší životnost. Zajímá mě především, jestli je vhodné nechávat notebook neustále zapojený do sítě, když se dlouho nikam nepřenáší a jestli notebooku škodí baterii nechat klesnout na nízká procenta, popřípadě ji úplně vybít. Děkuji za odpovědi.

Bateria je elektrochemicky clanok. Jej starnutie zacina uz zmiesanim chemikalii, teda prv ako je z toho baterka.
Ked mas smolu, tak baterka moze byt aj niekolko mesiacov (rokov?) stara, prv ako ju Ty kupis.
Jej skutocny vek nijako nezistis, ani to nijako neovplyvnis. Takze sa nestresuj a uzivaj si NB.

Jedna rada:
Ked pouzijes notebook vonku (mimo el. siete) a baterku vybijes, tak ho doma neuloz na tyzden do skrine, ale daj ho napred nabit.
.

Pokud máš notebook většinou zapojený v síti a umožňuje to BIOS nebo utilita od výrobce, nastav si to tak, aby se baterie nenabíjela na 100%, ale na 95% a nabíjení začalo, až když baterka klesne pod 80%.
Tím jsi schopný eliminovat zbytečné dobíjení. A ono i nabíjení na 100% není pro LiOn články úplně ideální. Když to zarazíš trošku dřív, prodloužíš jim životnost