Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně pečovat o baterii v notebooku?

Zdravím, po dlouhé době používání pouze stolního pc jsem si pořídil notebook a zajímá mě tedy otázka, jak se správně starat o baterii, aby měla co nejdelší životnost. Zajímá mě především, jestli je vhodné nechávat notebook neustále zapojený do sítě, když se dlouho nikam nepřenáší a jestli notebooku škodí baterii nechat klesnout na nízká procenta, popřípadě ji úplně vybít. Děkuji za odpovědi.

Pokud máš notebook většinou zapojený v síti a umožňuje to BIOS nebo utilita od výrobce, nastav si to tak, aby se baterie nenabíjela na 100%, ale na 95% a nabíjení začalo, až když baterka klesne pod 80%.
Tím jsi schopný eliminovat zbytečné dobíjení. A ono i nabíjení na 100% není pro LiOn články úplně ideální. Když to zarazíš trošku dřív, prodloužíš jim životnost