Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Příspěvek na Poradnu přes netbanking

Prosím o hlasování do ankety, jestli byste raději darovali jakoukoliv
minimální částku na provoz Poradny,
která je zatím zcela závislá na dobrovolnosti jejich tvůrců.
Možná vám vadí reklamy, pokud je nemáte blokované a obešli byste se bez nich.

Než reklamu, raději věnuji minimum netbankingem

Domnívám se, že tohle není zrovna ideální. Věnuje se neco jednorázově, či za čas, ale z reklam je přísun jaksi trvalý a hlavně od lidí, kteří sem přijdou jednou za čas a nechce se jim nic posílat na účet.
Jsem ale pro omezení počtu reklamních bloků, a to vyndání reklamního bloku mezi dotazem a stromem. Místo něj by mohlo být třeba to číslo účtu. Kdo chce poslat na konto pošle a kdo chce kliknout na reklamu, ví kde je a nakonec na hlavní straně je na očích.

:-D To je docela dobry, ze mame tak dobre banky. Rekneme 5Kč za odchozi platbu (=10% bance za to, ze chces platit za sve znalosti a odborne rady uplne jinde...), srazky za prichozi platby - to je snad jeste horsi. (aby jen nejakeho "komplexnika" nenapadlo posilat 3x1Kč za měsic ;-))

Trochu mi to pripomina darcovske SMS, kdy operator slupne 3Kč, pricemz prumerna cena bezne SMS je 2 Kč (i s vydelkem pro operatora...).

Podtrzeno secteno, dobrovolne sponzorstvi je pekna vec a souhlasim s ni. Mesicni prikaz nepovazuji za dobry napad, ale je to svobodne rozhodnuti kazdeho. Problem je, ze ze zacatku to bude dobre, pozdeji zajem zacne pomalu opadat (to vidim jako jedinou vyhodu trvaleho prikazu), tudiz budou muset byt cas od casu hura akce typu "need your help"!!!

Jak je to chodi s placenou inzerci netusim. Mam vsak vlastni nacrt jednoho (nikoliv vsak jedineho)z bodu reseni - prednostni rada.
Mnoho uzivatelu by potrebuje urgentni radu. Po zaplaceni nejake male castky (s VS napr. telefonni cislo) dostane jednorazovy kod, ktery vlozi k dotazu. Registrovanym uzivatelum by se po prihlaseni zobrazil seznam nezodpovezenych prednostnich dotazu. Na ne by uzivatel reagoval pouze dle sve dobrovolnosti s tim, ze vi, ze se jedna o "chlebodarce poradny". Prednostni dotazy by take mely flag, aby se odlisili i v bezne fronte...

Mám skúsenosti so SLSP, VÚB, mBank. Na SLSP a mBank mám normálny účet (pri SLSP za prijateľnú cenu mesačne) a jediná banka, ktorá si vyrubuje poplatok pri platbách je VÚB. SLSP si vyrubuje poplatok len pri výbere z bankomatu, inak bez poplatku a myslím ešte pri platbe kartou. mBank je zadarmo úplne, takže neviem ako je to v CZ, ale na SK je situácia relatívne dobrá. Na druhej strane, rád poradňu podporím, nebola by prvým projektom na webe, čo som podporil. Ale, potešilo by ma, keby sa zobrazovali online používatelia, nech aspoň otázkopísač vie, či má šancu, že mu ten alebo ten pomôže teraz alebo neskôr.

To nestačí, bude potřebné zveřejňovat účetní závěrky Poradny a každý druhý měsíc provést forenzní audit, pokud možno od fy Kroll.

Taky bych navrhoval, aby všichni moderátoři zveřejnili svá daňová přiznání za poslední tři roky a notářsky ověřený soupis veškerého svého majetku, jejich manželek a příbuzných v rozsahu odpovídajícímu třetí skupině dědiců podle občanského zákoníku.

Asi tak. A este by som nechal zvolit komisiu, ktora to cele bude kontrolovat a kazdy krok celeho timu odobrovat. Ked kontrola tak poriadna. Do roka snad ich entuziazmus znicime a prestanu tu s nejakou poradnou otravovat. Genialny napad!
Na druhej strane, co koho do toho naco sa peniaze pouziju? Vsetko je predsa na baze DOBROVOLNOSTI a ked sa programatorsky tim, ktori to tu cele robil za tych par koruniek ozere tak je to ich vec nie? Ked sa za to pojdu povozit na kolotoci je to ich vec. A ked pojdu za to na dovolenku je to tiez ich vec. Ja, ked mam pocit, ze chcem na nieco prispiet tak prispejem a nedozadujem sa dalsich a dalsich podmienok. Peniaze poslem ked som spokojny a chcem okrem obligatneho "dakujem pomohli ste mi" povedat to dakujem aj inym (financnym sposobom).
P.S. Ean...podobnych blbosti sa dozaduj ked budes majoritnym akcionarom spolocnosti, ktora poradnu zastresuje a budes do nej pumpovat svoje tazko zarobene peniaze. Inak je to jednoduche rozhodovanie.

Navrhuji i u jejich křečků. Jednou jsem jim (těm našim) nepozorovaně nakouknul do domečku a měli tam spoustu laskomin, aniž by někde uvedli, že to mají. Přitom se nic neděje. Mohli to tam mít pro případ, že bychom si pořídili novou žehličku a museli v domku přečkat nějakou dobu. Ale férovka je férovka ne?

:-D pěkně napsáno.

Samozřejmě nemá smysl uvádět jakékoliv částky. Jen pro zajímavost by byla ale dobrá informace, zda sponzoring opravdu funguje, aby si to každý "nehonil triko" kolik nepřidal a Poradna by dál dřela bídu s nouzí.
A jen na okraj: jaké jsou řádově možné zisky z klikacích reklam?

Dovolil bych si pár myšlenek a otázek:

Je možné dát Poradně nějakou právní subjektivitu? Občanské sdružení?
Jsem pro stanovení jasných pravidel, tak aby vše bylo v souladu s legislativou, aby někdo zbytečně neměl problémy.

Stačí založit transparentní účet u FIO družstevní záložny (tuším, že je zdarma - www.fio.cz) a vše z něj platit abychom viděli výdaje i příjmy.

Nejvhodnější je zasílat peníze přímo na účet. Ti kteří chtějí přispět, ale bankovní účet nemají, mohou peníze "vložit" přes Českou poštu za poplatek 22 Kč.

K tomu pravidelně zveřejňovat přehledy - příjmy, výdaje. Za co se platilo a proč ...

Davam "Zobrazit cislo uctu". Kdo chce prispet, tak prispeje. Myslim, ze je kazdemu zrejme, ze prachy pujdou na dobrou vec (rozvoj Poradny). Kdo ma pochybnosti, at si svuj obolos necha...

PS: Nejake zvyhodnovani "financnich prispevatelu" se mi nejevi jako dobry napad. IMHOj by se to tu zacalo velmi brzy kastovat.

Davam "Zobrazit cislo uctu". Kdo chce prispet, tak prispeje. Myslim, ze je kazdemu zrejme, ze prachy pujdou na dobrou vec (rozvoj Poradny). Kdo ma pochybnosti, at si svuj obolos necha...

Naprostý souhlas.

A taky bych neuváděl, ani kdo a v jaké výši přispěl a stejně tak nepovažuji za nutné zveřejňovat jména členů vedení Poradny, jak bylo navrhováno výše.

Jak jsme se už i tady přesvědčili, závist je svinstvo....

Zacinam mat z toho celeho divny pocit. Ludia su fakt divni (a to sa vyjadrujem este kludne).
Este nikto neprispel ani korunou a uz sa tu niektori dozaduju zverejnovania pomaly celeho danoveho priznania. Pritom je jasne, ze sa bude jednat o mikroplatby (ja to odhadujem na desatkoruny) a fakt nechapem to spravanie ludi, co si hned zacinaju na poradnu robit naroky, akoby im uz minimalne z casti patrila. Este raz opakujem...ked chces prispej, ked nie tak nie, nikto sa nebude hnevat, ale nemajte blbe kecy, ktore ma vytacaju.
A keby bol predsa len niekto velmi zvedavy....ja osobne suhlasim s pravidelnym zasielanim trebars aj mesacnych ekonomickych reportov...ale pre ludi, co podporia tento NEZISKOVY projekt 5-cifernou sumou.

Přesně tak. Pokud mi dáte možnost, přispěju (ikdyž to asi nebude nějaká vysoká částka). Ale je mi jedno jestli si za to josepino koupí jointa, nebo MM_tank zajde na pivo nebo fleg koupí do serveru rychlejší disky. Mám to tady prostě rád, tak podpořím. :beer:

Ach jo, jeden by záviděl, jiný danil, další… Hoďte sem číslo účtu, kdo chce dát, dá, kdo ne, nedá… Tenhle brainstorming mi trochu otevřel oči, takže nejjednodušší bude, aby se každý rozhodnul sám. Ale já osobně si myslím, že pokud tvůrci Poradny došli do tohoto stádia, tak se zřejmě situace mění, a já přispěju už jen proto, že se nikde nepobavím tak, jako tady;-), a dozvím se tu i spoustu užitečných věcí...
K.

Myslím si že už těch "srandiček" bylo víc než dost - i když se tu objevily i podnětné názory.
Můj návrh - zamknout tohle vlákno - uveřejnit č. konta /tak aby se nechalo ověřit /viz. poslední případ "vychcánka", kerý si na svoje konto nechal posílat příspěvky na nějakou dobročinnost/, a bude "po ftákách".

Tohle byla srandička jen zčásti.
Jistě se tu "téma", kde budou uvedeny možnosti podpory Poradny, vč. bankovního spojení, objeví.
Za podnětné názory vám patří díky, nicméně i ve mě začíná převažovat pocit, že se toto téma již vyčerpalo a přichází čas tak akorát k jeho uzavření.