Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Highend sestava pro 4k

Zdravim
Rad bych v brzke dobe koupil vazne naslaplou masinu, jelikoz se chystame na rodinu a to znamena ze si naky slusny PC nebudu moct nakej ten patek dovolit ^^ momentalne mam sestavu ktera taktak roztahne hry na fullhd pri 30fps ( posledni Tomb Raider). Ve 4k se opravdu moc nevyznam, dokonce jsem donedavna zil v tom ze 1440p je 4k.. takze nevim jestli muj limit cca 60k na takovou sestavu je vubec realny. Kazdopadne budu rad za kazdy navrh sestavy od vas, s posledni sestavou jste mi poradili moc dobre :) pokud jsem s rozpoctem mimo, tak klidne hodte i nejakou sestavu nad rozpocet at vim kolik prisporit.. :)
Pozadavky:
Rozpocet 60.000,-
-4k gaming s full detaily pri 60fps.
-Minimalne 31,5" monitor.
-Pokud mozno jedna gpu, zadny sli nebo crossfire :)
-Velke a rychle HDD. Momentalne mam 2TB hdd temer plne, jsem zberatel a kazdou chvili mam chut zahrat neco jineho, takze za 3 nebo 4 tera budu rad. SSD bude jedina komponenta ze stareho pc kterou si necham (512gb). U velkokapacity bych chtel poradit zda je lepsi klasiku 7,2rpm a nebo hybrid SSHD. Za vysvetleni plusu a minusu budu vdecny.
-Slusnou bednu.
-Slusny chlazeni ( klidne i vodu ale to uz bude asi cenove jinde)
-komponenty preferuji od MSI,(miluju cerveno-cernou kombinaci) ale neni podminkou.
-kolik bude bedna zrat me vubec netrapi, klidne at to ma kilowatu (f*ck gréta)
- ram staci 16gb, ty se daj vzdycky snadno dokoupit..
- Win10 bohuzel.. mi ti parchanti od microsoftu zacli vydavat hry exkluzivne na win10.. jinak bych zustal na sedmickach do konce zivota( i kdyz asi bude pro mou sestavu potreba D11..)
Snad jsem na nic nezapomel
Dekuji predem za kazdou odpoved.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Preferuji spise intel procesory pred amd, jelikoz se v tech od amd moc nevyznam, i kdyz vim ze maji horsi pomer cena/vykon nez procesory od amd. Kazdopadne ta 2070 gpu vypada celkem slabe. Myslim ze na herni sestave by mela gpu tvorit minimalne tretinu-polovinu ceny bedny :) takze kdyz budu na monitor pocitat 15k, na grafiku bych vyhradil limit tak 20k procesor vylozene extrem byt nemusi, bottleneck bude stejne vzdy grafika..