Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Highend sestava pro 4k

Zdravim
Rad bych v brzke dobe koupil vazne naslaplou masinu, jelikoz se chystame na rodinu a to znamena ze si naky slusny PC nebudu moct nakej ten patek dovolit ^^ momentalne mam sestavu ktera taktak roztahne hry na fullhd pri 30fps ( posledni Tomb Raider). Ve 4k se opravdu moc nevyznam, dokonce jsem donedavna zil v tom ze 1440p je 4k.. takze nevim jestli muj limit cca 60k na takovou sestavu je vubec realny. Kazdopadne budu rad za kazdy navrh sestavy od vas, s posledni sestavou jste mi poradili moc dobre :) pokud jsem s rozpoctem mimo, tak klidne hodte i nejakou sestavu nad rozpocet at vim kolik prisporit.. :)
Pozadavky:
Rozpocet 60.000,-
-4k gaming s full detaily pri 60fps.
-Minimalne 31,5" monitor.
-Pokud mozno jedna gpu, zadny sli nebo crossfire :)
-Velke a rychle HDD. Momentalne mam 2TB hdd temer plne, jsem zberatel a kazdou chvili mam chut zahrat neco jineho, takze za 3 nebo 4 tera budu rad. SSD bude jedina komponenta ze stareho pc kterou si necham (512gb). U velkokapacity bych chtel poradit zda je lepsi klasiku 7,2rpm a nebo hybrid SSHD. Za vysvetleni plusu a minusu budu vdecny.
-Slusnou bednu.
-Slusny chlazeni ( klidne i vodu ale to uz bude asi cenove jinde)
-komponenty preferuji od MSI,(miluju cerveno-cernou kombinaci) ale neni podminkou.
-kolik bude bedna zrat me vubec netrapi, klidne at to ma kilowatu (f*ck gréta)
- ram staci 16gb, ty se daj vzdycky snadno dokoupit..
- Win10 bohuzel.. mi ti parchanti od microsoftu zacli vydavat hry exkluzivne na win10.. jinak bych zustal na sedmickach do konce zivota( i kdyz asi bude pro mou sestavu potreba D11..)
Snad jsem na nic nezapomel
Dekuji predem za kazdou odpoved.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

https://www.czc.cz/205069,246230,252284,253046,246887,215407,264862/kody

Nastrel za 47K.

Bez bedny, tu si zvol sam podle tvych preferenci.
Bez OS, pridat Windows 10 Pro muzes sam a je otazka, jestli je kupovat draho na CZC nebo nekde na aukru mnohem levneji.
Bez monitoru, ten nevim, na 32" staci bohate 1440p. 2160p alias 4K je dobre spis pro 50" a vic monitory (TV), ke ktere pripojis PC a hrajes. ;-)

Pokud zapnes v nektere moderni hre RT (grafiky RTX) ani s tak vykonnou a drahou grafikou to na 4K nebude zadny zazrak.

Kdyz dondas tu bednu, OS a monitor, tak jsi nekde mirne nad 60K.

Co se tyka SSD a her, tak hry patri na SSD, je to pak uplne jinde nez na HDD. Takze spis 4TB odkladaci disk staci 5400ot a bude to i tissi. SSD mas zvoleno 1TB, klidne k nemu pridej i to 512GB, ktere mas a muzes casem dokoupit i dalsi SSD SATA, uz dnes je 1TB za krasnou cenu a da se cekat, ze behem par let bude i 2TB za cenu, kterou si bude moci dovolit kazdy.

M.2 je to rychlejsi, ale docela debilne umistene na desce, nicmene zvolena ma moznost dvou M.2, takze jedno z toho by mohlo byt umistene nejak dobre. Osobne to nepouzivam, mam SATA SSD (krabicka), nicmene pri tvych pozadavcich na prostor bych do toho M.2 sel + prindas svou "krabicku" do SATA a casem si muzes jeste jednu SATA "krabicku" poridit nebo klidne nejakou terovou hned a ziskas celkem 2,5TB na ulozeni her, to by ti mohlo snad stacit. :-)

Ta sestava, co jsem daval bude na 1440p idealni s vyhledem i na takovych 5 let dopredu, pokud budes hrat same nove vykonove narocne hry, jinak samozrejme i dele.

Monitor:

https://www.czc.cz/lg-gaming-32gk850f-led-monitor-31-5/253969/produkt

Pokud teda si predstavujes na strilecky a multiplayer 144Hz, jinak staci levnejsi 60Hz:

https://www.czc.cz/aoc-q3277pqu-led-monitor-32/186431/produkt

https://www.czc.cz/viewsonic-vx3211-2k-mhd-led-monitor-32/249076/produkt

I se slabsim modelem GTX 2070Ti + Ryzen 2600 nemam v rozliseni 4K vylozene problém a vetsina her na tech 60 FPS jede.
Jelikoz uz i tak obraz v rozliseni 2160p dokaze podat pekny obraz nezapinam silenosti jako rozmazavani obrazu (uprednostnuji ostrost) 8x nebo dokonce 16 x mssa, nebo veskerou grafiku na ultra detajle u kterych bych rozdil stejne ani nevidel. (plosinovky a hry kde nedochazi k rychlemu pohybu jako u FPS mam stejne frames zamkle na 30fps).

QHD monitor pro 1440p bych urcite doporucil velikost mezi "27-31.5". Pro 4K obdobne, vetsi obrazovku k PC "na stul" nema cenu kupovat, jestli chce coz snad nechce vetsi, tak to uz rovnou muze koupit televizu coz neni na 60fps hrani zrovna idealni (zalezi hlavne, jak daleko od toho monitoru bude sedet, bez tohoto udaje je IMHO nejake doporucovani monitoru jen bezhlavé strileni od pasu).

PS: Co se tyka tech FPS, problem neni v grafice, ale v optimizaci her, ktere tu vysi FPS hranici neudrzi na Ultra ani v rozliseni 1080p. Na 4K hrani nevidim duvod kupovat drazsi CPU jak Ryzen 5 3600(x).
Staci se podivat na benchmarky, kde 6 Core CPU dokazou podat i vice FPS nebo stejne FPS jak xx core, doplacet za ~ 5fps rozdil za to urcite nestoji. Nahazet do seznamu vzdy to nejdrazsi co cloveku padne pod ruky je hodne daleko od toho, co by jsme mohli nazvat "dobry pomer cena vykon".

Tvuj navrh take nevypada spatne, RyZen 3700X je vykonostni konkurenci pro i7-9700KF, takze pokud by chtel AMD muze do toho jit take.

Problem mam jen s tou poznamkou k mozne lepsi grafice. Urcite bych mu doporucil preferenci RTX 2080 Super, kterou jsem navrhl ja. MSI Ventus je silenej chladic, ktery tak tak stiha uchladit slabsi grafiky, ale na tehle je to od MSI nezodpovedne to zakaznikum strkat jen proto, aby usetrili par korun z celkove ceny za grafiku. Do te MSI Ventus grafiky bych byt zajemcem urcite nesel, pokud nechce za dva roky zase grafiku menit, az mu tahle vlivem prehrivani odejde.

Preferuji spise intel procesory pred amd, jelikoz se v tech od amd moc nevyznam, i kdyz vim ze maji horsi pomer cena/vykon nez procesory od amd. Kazdopadne ta 2070 gpu vypada celkem slabe. Myslim ze na herni sestave by mela gpu tvorit minimalne tretinu-polovinu ceny bedny :) takze kdyz budu na monitor pocitat 15k, na grafiku bych vyhradil limit tak 20k procesor vylozene extrem byt nemusi, bottleneck bude stejne vzdy grafika..