Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AviDemux 2.5 práce s videem

Chci znát váš názor na tento program AviDemux 2.5 jestli jde například nahrát do něj video avi které jde přehrát jen na VLC media player a upravit ho aby šlo přehrát v zařízeních které podporují přehrávání videa například settoboxu a podobně ,stříhaní úprava videí a podobně a nějaký odkaz odkud si stáhnout aby nebyl zavirován ? díky

Já se chci trochu s orientovat v tomto "žánru" protože nevím o tom skoro nic,pochopitelně beru tu aktuální verzi na tento program jsem přišel náhodou protože potřebuji upravit video pořízené SMRecorder které přehraji jen pomocí VLC jinak druhé přehrávače nemají nárok ať už softwarové nebo zařízení které podporují přehrávaní medií

avidemux je na rychly prevod naopak vic nez vhodny, pokud jde treba jen o zmenu obalky (z .avi do .mp4 nebo .mkv nebo...atd.) bezu zmeny kodeku. A pouzil bych nejnovejsi verzi, aktualne tusim 2.7.5. Pokud se bude delat i reencoding, je rychly tak jak je rychly CPU. Oproti reencodingu pres treba QSV nebo NVENC je to citelne pomalejsi, ale vysledek je kvalitnejsi. HW enkodery umi pouzit treba Hybid - http://www.selur.de/

Takže tak já chci aby když pořídím video pomocí SMRecorderu a upravím AviDemuxem tak aby mě to fungovalo na všech zařízení které podporují přehrávaní medii jako jsou settoboxy atak dále .Já když se pokusím natáhnout takto vytvořené video do AviDemuxu tak ten AviDemux spadne u ostatních videí se normálně otevře a mohu si jej přehrávat nebo upravovat.

Jestli jsem to celé pochopil, tak nahráváš dění na ploše pomocí programu SMRecorder a to video pak můžeš přehrát jedině ve VLC, nikde jinde. Je to tak?

Důležité jsou parametry toho videa, zejména použitý videokodek (ne, AVI není kodek). Pro identifikaci kodeku použij třeba MediaInfo.
V tom SMRecorderu se použitý kodek nedá nastavit?

Jestli jsem to celé pochopil, tak nahráváš dění na ploše pomocí programu SMRecorder a to video pak můžeš přehrát jedině ve VLC, nikde jinde. Je to tak?

Trefa do černého je to tak

V tom SMRecorderu se použitý kodek nedá nastavit?

tak to nevím nebo jsem na to ještě nepřišel
mediainfo online to je ten soubor který je pořízen SMRecorder

General
Complete name                            : 2019-10-05_18-28-29.avi
Format                                   : AVI
Format/Info                              : Audio Video Interleave
File size                                : 253 MiB
Duration                                 : 6 min 49 s
Overall bit rate                         : 5 182 kb/s
IsTruncated                              : Yes

Video
ID                                       : 0
Format                                   : MS Video
Codec ID                                 : CRAM
Codec ID/Info                            : Microsoft Video 1
Duration                                 : 6 min 49 s
Bit rate                                 : 3 766 kb/s
Width                                    : 1 280 pixels
Height                                   : 1 024 pixels
Display aspect ratio                     : 5:4
Frame rate                               : 25.000 FPS
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.115
Stream size                              : 184 MiB (73%)
Title                                    : 2019-10-05_18-28-52.smd.tmp.avi Video �. 1

Audio
ID                                       : 1
Format                                   : PCM
Format settings                          : Little / Signed
Codec ID                                 : 1
Duration                                 : 6 min 49 s
Bit rate mode                            : Constant
Bit rate                                 : 1 411.2 kb/s
Channel(s)                               : 2 channels
Sampling rate                            : 44.1 kHz
Bit depth                                : 16 bits
Stream size                              : 68.8 MiB (27%)
Alignment                                : Aligned on interleaves
Interleave, duration                     : 3971  ms (99.28 video frames)
Interleave, preload duration             : 3999  ms
Title                                    : Microsoft Waveform: 2019-10-05_18-28-52.smd.tmp.wav

Používať zastaralý video algoritmus z roku 1992 mi príde podivné...Buď rád, že si s tým už nikde nepodporovaným kodekom poradí aspoň VLC...
Ak potrebuješ nahrávať dianie na ploche, skús sa poobzerať po nejakom inom programe, ktorým dokážeš nastaviť parametre výstupného video kodeku...