Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adaptér k notebooku shořel. Koho je to chyba?

Ahoj, mám notebook Asus K53S a k němu byla nabíječka: ADP-90CD DB (Input: 100 - 240V 1.5A(1.5A) 50-60Hz / Output: 19V 4.74A(4.74A) 90W). Pes mi rozkousal konektor. Koupil jsem v září novou, ale neorig. Přesně tuto: Patona PT2562 Premium, 5,5 x 2,5mm, 19V/4.74A, 90W.
Včera "bouchla". Doma rána, shození pojistek v celém bytě a silně smrděla. Byla teplá, právě nabíjela NTB. Nebyla ale nijak nestandardně horká. Myslím, že jsem nekoupil špatně.

Chtěl bych radu, jestli je chyba u mě a koupil jsem zlý typ, který jel pouze cca. 3 týdny, nebo je chyba spíše u výrobce.
Na orig. baterii notebooku mám napsané údaje o kapacitě a voltáži: 10,8V 56Wh.

Děkuji.

Šel jsem podle recenzí a rad na netu a relativně jsem se rozhodl podle už neznámého "doporučení". Šel sem také po ceně, to uznávám. Typ ale je dobrý z elektrikářského hlediska, ne? Na adaptéru je napsané "Made in Germany".

Možná jsi měl jen štěstí na vadný kus. Určitě to ale je ještě v záruce.
Nebo potom vyměnit konektor z té vadné a napájet na tu origo nabíječku, pokud funguje. To bys ale musel pro jistotu proměřit.
Já osobně reklamace nemusím. Mají na to tuším měsíc a jsem netrpělivý, tak to nějak vždycky zbastlím.

Pokud to bylo v běžném obchodě (ne na tržnici) je to chyba nabíječky. Jak nerad řeším reklamace, zásuvkových adaptérů jsem už reklamoval několik (buď vůbec nešly, nebo dost záhy odešly, ale bez vyhozených pojistek a pyroefektů), vždy proběhla reklamace bez problémů okamžitou výměnou.
Pokud by to byl nějaký aušus, asi by se to v recenzích promítlo (zrovna patona je docela běžná značka, žádná extra kvalita, ale to neni ani originál ausus), takže asi spíš vadný kousek, což se může stát, nebo při dnešní filosofii "quality control" (řízení jakosti) spíš musí, protože žádné reklamace během záruky znamenají, že se někde plýtvá zbytečným naddimenzováním a tím se plýtvají prostředky, které by jinak manažeři dostali ve výplatě.

- Docela me prekvapuje, ze na misto preruseni pojistky v dobijecce, ti to vyhodilo pojistky v byte.
- Jestli ti pes rozkousal konec dobijecky, tak ta koncova samycka jde zcela jednoduse vymenit, stoji to min a mas original dobijecku, nemusis resit nejakou kompabilitu nebo kupovat 充电器 dobijecky. Kdyz nesezenes original na tvuj model, daji se koupit universalni po 8 kusech za +- 250Kc
* Kdyby slo jen o kabel, dle mista preruseni jde odstrihnout a pripajet na PCB dobijecky, delal jsem to nekolikrat, nezaberete to vic jak 5 minut se vsim vsud a je to zadarmo.

PS : Teoreticky by sel pouzit ten kabel ze té 充电器 dobijecky, ale vzhledem k tomu, ze jiz projevila jeden vazny problém ktery vedl k vyhozeni pojistek, bez overeni bych z neho nic nepouzival.
* Ten kabel s koncovkou by sel urcite pouzit na tu original nabijecku Asus, ale jen s overenim toho kabelu, kuprikladu nejakého odoporu ci zkratu na co ti staci obycejny multimetr. (Kvuli kabelu bych urcite nekupoval novou nabijecku, mozna jen kvuli pohodlnosti, ale to se nemusi vzdy vyplacet jak jses o tom mohl sam presvedcit).

Patona dělá všechno možné, co souvisí s bateriemi.
Zatím jsem s nimi problém neměl - nějaké nabíječky a akmulátory od nich doma mám.
U těchto poloznaček je zkrátka vyšší riziko problému. Nemusí být nutně špatné.

Bylo by zajímavé se podívat dovnitř, co nevydrželo. Ale to už se v případě reklamace nepoštěstí.