Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adaptér k notebooku shořel. Koho je to chyba?

Ahoj, mám notebook Asus K53S a k němu byla nabíječka: ADP-90CD DB (Input: 100 - 240V 1.5A(1.5A) 50-60Hz / Output: 19V 4.74A(4.74A) 90W). Pes mi rozkousal konektor. Koupil jsem v září novou, ale neorig. Přesně tuto: Patona PT2562 Premium, 5,5 x 2,5mm, 19V/4.74A, 90W.
Včera "bouchla". Doma rána, shození pojistek v celém bytě a silně smrděla. Byla teplá, právě nabíjela NTB. Nebyla ale nijak nestandardně horká. Myslím, že jsem nekoupil špatně.

Chtěl bych radu, jestli je chyba u mě a koupil jsem zlý typ, který jel pouze cca. 3 týdny, nebo je chyba spíše u výrobce.
Na orig. baterii notebooku mám napsané údaje o kapacitě a voltáži: 10,8V 56Wh.

Děkuji.

Patona dělá všechno možné, co souvisí s bateriemi.
Zatím jsem s nimi problém neměl - nějaké nabíječky a akmulátory od nich doma mám.
U těchto poloznaček je zkrátka vyšší riziko problému. Nemusí být nutně špatné.

Bylo by zajímavé se podívat dovnitř, co nevydrželo. Ale to už se v případě reklamace nepoštěstí.