Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Android (HBO Go) portable

Ahoj,

HBO Go ma v soucasnosti aplikaci jen pro Android a pro SmartTV, na pocitaci je to treba prehravat pres nektere kompatibilni prohlizece na Windows.

Ja bych chtel pouzivat aplikaci na pocitaci, protoze umi offline sledovani.

Napady jsou dva:

1. Android emulator jako treba Bluestacks, do toho nahrat aplikaci HBO Go a prehravat filmy a serialy.

2. VirtualBox, do toho PrimeOS (Android x86), do toho HBO Go a prehravam filmy a serialy.

Od napadu s emulatorem me odrazuje, ze pry jsou emulatory dost vykonove narocny, takze zbytecne zahrivani PC kvuli blbemu prehravani videa.

Naopak u reseni s VirtualBoxem to vidim tak, ze bych si image Androidu nahral na flasku a potom bych mohl prehravat HBO respektive spustit ten samej Android x86 na libovolnem pocitaci, kde by byl VirtualBox.

Takze co si o tom myslite, jak byste to resili vy? (Predem dekuji.)

Řešení:

KONEC

Řešení: Na HBO Go se můžu leda tak z vysoka vysrat.

Můj webový prohlížeč je Vivaldi, HBO Go ho nepodporuje a přehrávat v něm nejde. Firefox ani Chrome kvůli debilům instalovat nebudu.

Android emulátory: Bluestacks, KoPlayer, MeMuPlay - vsechno je cílené na hráče androidích her a zdarma emulátor obsahuje reklamy na androidí hry, správně řečeno tuny reklam, koupit se to nedá, jedině si pořídít roční předplatné, o to nemám zájem. Jakýkoli pokus z mé strany situaci obejít skončil neúspěchem. Tyto emulátory nejsou pro účel nerušeného sledování videa vhodné ani jeden.

Virtuální prostředí: Nefunkční je jak VMware Player, tak i VirtualBox, ani v jednom se oficiálně nedá Android-x86 ani jiný klon provozovat a neoficiálně tam jsou překážky, které nevadí vývojářům, ale na běžné používání to není vhodné. Nelze dát na celou obrazovku, nelze instalovat vmware tools ani virtualbox tools, takže je problém s přepínáním se mezi hostem a hostitelem. Jednoduše není to použitelné pro běžné uživatelské použití, je to opravdu jen řešení pro vývojáře a testovaní aplikací.

Sólo instalace Android-x86: Nelze, nejde rozfungovat síť LAN, je potřeba mít wifi. Tohle není problém u virtuálních prostředí, kde funguje virtuální wifi do hostitele a odtamtud už to běží klasicky po LAN, ale sólo instalace na PC takto samozřejmě zprovoznit nejde a statickou adresu nedokáže Anroid-x86 logicky najít a nastavit to v Androidu nelze, neboť ten umí jen wifi a ovladače na LAN vůbec nemá. U více monitorů zapojených do PC navíc Android-x86 nenabootuje na tom monitoru, který bych potřeboval a musel bych je při každém restartu PC do Androidu ještě navíc odpojovat, takže to opravdu také není k použití, správa monitorů totiž zcela chybí, jednoduše všechna řešení, jak dostat Android do počítače jsou určitě použitelná pro vývojáře na odzkoušení, ale ani náhodou se nepočítá s běžným použitím.

Výsledek je tedy po několika dnech testování zřejmý, víc už proto udělat nemohu: Android do PC dostat reálně nelze a v počítači je přehrávání HBO Go velmi omezené, takže myslím, že i nadále budu rád využívat piratských služeb, děkuji každému kdo uploaduje videa na net, abych si je mohl stáhnout a v klidu a bez starostí se podívat.

Nainstaloval jsem VMware Player + Android-x86, ale momentalne bojuju s tim, ze v grubu je potreba pri kazdem startu zmenit parametr "quiet" na "nomodeset forcevesa" a nevim, jak na Androidu editovat grub.
Druha vec je, ze mam Android-x86 v okne a kdyz dam VMware na celou obrazovku, tak sice je cela obrazovka, ale okno s Androidem je furt stejne velke uprostred a okolo cerna.

Zatim teda, jestli problemy nevyresim, to vypada nepouzitelne. :-/

Ja bych chtel pouzivat aplikaci na pocitaci, protoze umi offline sledovani.

- To ti rekl kdo, ze ten emulator bude tak vytezovat systém ? To neni EMU PSP, nebo XBOX.
- Nejde ten urcity film jen pres tu aplikaci stahnout a offline sledovat pres nejaky WIN program jako VLC ?
* Zkus mimo tebou zmineny treba MEmu, Nox Player nebo KoPlayer a uvidis sam kolik bude tvuj OS vytezovat, tak se nemusis ridit podle toto, co kdo rika.

[Alternativa] : https://www.android-x86.org/ ze kterého treba z USB nabootujes misto Windows (nepotrebuje instalaci na pevny disk). Jen bych doporucil PC s portem USB "3.*"

V tom VMwarte to nejde roztahnout na celou obrazovku, takze pro me pouziti k nicemu. VMware jsem odinstaloval a smejd po sobe nechal soubory nasrane vsude a to same v registru, proste hruza. Nemam rad VirtualBox ale teda VMware slo taky hodne do prdele. :-/

Jdu zkouset ten Bluestacks.

To zkus spis ten MeMu / https://www.memuplay.com/ nebo Koplayer / http://www.koplayer.com
Na MAC / OSX - jsem pouzival Nox Player / https://www.bignox.com/, nevim co to dava pod Windows.
* Drive jsem casto pouzval jak OS, tak emulator "Remix OS", ale nevim jak jsou na tom s vyvojem dnes.

Druha vec je, ze mam Android-x86 v okne a kdyz dam VMware na celou obrazovku

Zkousel jsi klasicky : Ctrl-Alt-Enter ?

Memu vypada mnohem lepe nez Bluestacks, ale asi taky nelze pro me ucely, jeste mi zbyva Virtualbox a ten Android-x86 a pak to definitivne odpiskam.

U toho MeMu se nemuzu zbavit ikony, ikdyz mam treba video pres celou obrazovku, vyznaceno cervene o co jde, lamu si nad tim hlavu, ale neprisel jsem jak. Bud to bude strasne jednoduche nebo to proste nelze. :-)

[88110-memu-png]

KONEC

Řešení: Na HBO Go se můžu leda tak z vysoka vysrat.

Můj webový prohlížeč je Vivaldi, HBO Go ho nepodporuje a přehrávat v něm nejde. Firefox ani Chrome kvůli debilům instalovat nebudu.

Android emulátory: Bluestacks, KoPlayer, MeMuPlay - vsechno je cílené na hráče androidích her a zdarma emulátor obsahuje reklamy na androidí hry, správně řečeno tuny reklam, koupit se to nedá, jedině si pořídít roční předplatné, o to nemám zájem. Jakýkoli pokus z mé strany situaci obejít skončil neúspěchem. Tyto emulátory nejsou pro účel nerušeného sledování videa vhodné ani jeden.

Virtuální prostředí: Nefunkční je jak VMware Player, tak i VirtualBox, ani v jednom se oficiálně nedá Android-x86 ani jiný klon provozovat a neoficiálně tam jsou překážky, které nevadí vývojářům, ale na běžné používání to není vhodné. Nelze dát na celou obrazovku, nelze instalovat vmware tools ani virtualbox tools, takže je problém s přepínáním se mezi hostem a hostitelem. Jednoduše není to použitelné pro běžné uživatelské použití, je to opravdu jen řešení pro vývojáře a testovaní aplikací.

Sólo instalace Android-x86: Nelze, nejde rozfungovat síť LAN, je potřeba mít wifi. Tohle není problém u virtuálních prostředí, kde funguje virtuální wifi do hostitele a odtamtud už to běží klasicky po LAN, ale sólo instalace na PC takto samozřejmě zprovoznit nejde a statickou adresu nedokáže Anroid-x86 logicky najít a nastavit to v Androidu nelze, neboť ten umí jen wifi a ovladače na LAN vůbec nemá. U více monitorů zapojených do PC navíc Android-x86 nenabootuje na tom monitoru, který bych potřeboval a musel bych je při každém restartu PC do Androidu ještě navíc odpojovat, takže to opravdu také není k použití, správa monitorů totiž zcela chybí, jednoduše všechna řešení, jak dostat Android do počítače jsou určitě použitelná pro vývojáře na odzkoušení, ale ani náhodou se nepočítá s běžným použitím.

Výsledek je tedy po několika dnech testování zřejmý, víc už proto udělat nemohu: Android do PC dostat reálně nelze a v počítači je přehrávání HBO Go velmi omezené, takže myslím, že i nadále budu rád využívat piratských služeb, děkuji každému kdo uploaduje videa na net, abych si je mohl stáhnout a v klidu a bez starostí se podívat.

Inak ak už pozeráš aj na emulátor, tak vieš že a to i pre Windows 10, má priamo Google oficiálny emulátor všetkých verzií Androidov vrámci Android Studia [launch-avd-manager-without-android-studio-featured.jpg] a ne nemusíš nič programovať, i když je to určené pre vývojárov, takže je to pribalené práve k IDEčku? Dá sa vytvoriť skratka, ktorou rovno spustíš len emulátor, a ani si nevšimneš že máš aj IDE. V tom emulátore robíš klasicky ako na mobile. Môžeš si nastaviť rozlíšenie i rozmery okna. Takže vieš mať i takmer fullscreen.