Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení 2. routeru

Zdravím.
Potřeboval bych poradit jak mám zapojit routery v rodinném domě.
Situace:
Mám na střeše 5ghz anténu, ze které jdou 2 kabely. Jeden vede do spodního bytu, jeden do horního bytu.
V horním bytě je wifi router (TP link), na který je napojený IP telefon a 2x satelitní TV.
Ve spodním bytě je wifi router (asus RT-N12), na který je napojený stolní PC a je vyveden kabel, přes který se napojí další router (pro TV v garáži; pro wifi v garáži, ale hlavně na zahradě v pergole; pro tepelné čerpadlo.
Problém:
Když však zapojím nový router (asus rt-n12+) v garáži, nemůžu se do něj dostat abych nastavil jméno, heslo, použití. Taky mi začne blbnout router ve spodním bytě (v ping testu přes cmd nemá co chvíli odezvu).
Přívod do routeru mám ve spodním bytě napojený do "1", PC do "2" a vývod do "3". Když chci podle návodu od asusu napojit za sebe dva routery, tak by měl být ve zdířce "WAN" a druhý router v pořadí v "1". Jenže když první zapojím do "WAN" tak nefunguje.
Umí mi někdo poradit co mám špatně a proč to nefunguje?
Video na youtube s panem co si hraje na blbého a zapojuje asus router jsem viděl, ale nedostanu se do toho nastavení po zadání IP ani router.asus.com .
Děkuji

Zapojeno. Nastaveno heslo, název.
Ale ve spodním bytě mi to prostě vypadává. Mám na druhém monitoru zaplý ping test v cmd, ale když zapnu například PUBG, tak se tam objeví "Request timed out." a PUBG mi ani nenajede.
Nějaká rada ?

"anténa" tajného typu nejspíš obsahuje první router, když má 2 výstupy (ale nutně nemusí).
krámy za druhým horním routerem tplinkem asi fungují.

za druhým dolním asusem ty krámy spíš nefungují - máš ho otočený lan stranou jako switch(?), to by sice šlo, ale nepíšeš nic o tom, že bys mu zakázal jeho dhcp. takže je nejspíš v kolizi s dhcp z tajné antény.
za něj navíc připojuješ garážový třetí router a pokoušíš se na něj dostat nejspíš z wan strany - to by mělo fungovat? default to mají routery už asi 10 let zakázané. navíc asi neznáš ip 3.routeru...

ty dva dolní/horní routery bych chápal, kdyby horní a dolní byt na sebe neměly vidět - bohužel dolní router je v jakési úchylné pozici:
1) divné je, proč výstup z tajné antény nevede do wan vstupu dolního routeru.
2) mezi výstupy lan1, lan2, lan3 není žádný rozdíl a nezáleží, v jakém pořadí je použiješ. v režimu router žádný z nich neslouží jako vstup.

zato 3.garážový router zřejmě ve stejné domácnosti jako dolní byt nemá žádný důvod, aby odděloval natem další síť:
a) u něj se použije buď režim bridge (a vypne si své dhcp sám),
b) nebo z něj uděláš jen switch otočený lan stranou a jeho dhcp mu zakážeš sám = to, na co teď asi hrál 2.dolní router.

k b) logický dotaz: když jsou dva asusy k sobě otočené lan stranou, jaké budou mít lan adresy? stejné, gringo, stejné. (a zapomeň na kraviny typu router.asus.com, musíš znát jejich adresy - protože tu třetí garážovou budeš měnit.)
než připojíš garáž ke zbytku tvé sítě: zapojíš jen notebuk k lan posledního routeru a posuneš mu lan ip, třeba na 192.168.x.222. pak mu zakážeš dhcp a necháš nastavení uložit. jestli si na pc neumíš nastavit statickou ip, právě jsi ztratil spojení - což je fuk, třetí router je nastaven a teď můžeš jeho lan propojit s lan dolního druhého routeru.

- - -
je špatné, že místo uvažování zmiňuješ popis podle jakéhosi návodu, aniž bys chápal co děláš a jestli jde skutečně o tvůj případ. nakresli to v ascii-art, ale cizím videem se nemá cenu zdržovat.
především bude dobré si uvědomit, jaké adresy ti posílá "anténa" a jaké jsou lan adresy druhých routerů. pro funkci routeru se ty rozsahy musí lišit.