Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS Synology - nastavení disků

Zdravím,
pořídil jsem si Synology DS218 a 2x4TB disky. Po zapojení se oba disky hodily automaticky do RAID 1. Já bych ale ovšem rád využil plně oba disky, ale i tak bych tam chtěl mít nějakou formu ochrany (zálohu) dat. Měl bych takovou krásnou (možná nereálnou) představu, aby to bylo něco na způsob kombinace RAID 1 a JBOD. To znamená, že by tam byla například jedna složka, která by se automaticky zrcadlila na oba disky a zbylá data by se už čistě zapisovala na jeden nebo druhý disk. Dá se to nějak nastavit nebo se této myšlence aspoň přiblížit?
Děkuji za odpovědi.

Jediné, čím se můžeš tvé představě přiblížit je naformátovat každý disk zvlášt, připojit je k cílovému zařízení, na každém z nich vytvořit adresář pro "zrcadleni" a pomocí nějakého nástroje jako je např. syncthing synchronizovat obsah jedné složky do druhé.

Se zbytkem kapacity už si můžeš dělat co chceš.