Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém při exportu videa ve Videopadu

Hotové a vyeportované video jsem znova přestříhal, uložil projekt a opět vyexportoval. Ve výsledném videu se ale v místech nových střihů
objevily vždy 2-3 snímky z úvodního okna s titulkem. Prostě takové rušivé bliky.
Lze nějak takovému automatickému zkopírování nežádoucích snímků zabránit?

Děkuji předem za odpověď.

Magistr

To já vlastně nevím. Původní video je vytvořeno v úvodu z barevných fotografií. Do prvních třech je vložený titulek. A právě první fotografie s titulkem se nějak vždycky zkopírujte do místa střihu v záběrech z filmového archivu, který je až v druhé části videa. Tam byl proveden základní střih již ve filmové střižně, výsledek svého času přepsání na kazetu VHS a ta pro üčely videa byla zdigitalizována. Tvoří souvislý neozvučený obrazový pás, který byl při tvorbě videa ještě video střihem upravován. Tak vzniklo původní video, které bylo dodatečně ozvučení archivní hudbou. V základním videu žádné rušivé momenty nebyly v obrazové části pozorovâny. Video bylo exportováno do formátu VOB. Teprve při jeho další střihové úpravě se objevily problémy, které jsem již popsal výše.

Magistr

Vaše poslední odpověď, kterou jsem dostal mailem, se mi v poradně dosud nezobrazil.a.
Nicméně odpovím tady. Stříhám to ve Videopadu profesionál, formát stříhaného videa je VOB.
Který formát by vyhovoval tomu, abych mohl stříhat kdekoliv. Mohl bych to video před střihem konvertovat třeba do AVI?

Děkuji
Magistr

VOB není vhodný formát pro střih - možná přímo nevhodný. Je třeba to stříhat vždy v tom původním projektu z originální nahrávky. Proč v tom nepokračuješ, máš ho přece uložený ??? Převod zpátky je možný, ale je to blbost. VOB už je prostě formát pro DVD.

Ten Videopad mas koupeny? Nema v tom pripade vyrobce nejaky support?

Jinak bych zkusil ShotCut nebo Kdenlive, oba open-source, takze zadarmo. ShotCut je trochu padavá aplikace, takže to chce často ukládat, ale naučit se dá rychle a na youtube se dají najít tutoriály. Kdenlive je podle znamého lepší, ale komplexnější tudíž složitější na naučení. Já v něm ještě nedělal.

Tomu co ti to dělá nerozumím. Klíčový snímek je, že ti to u komprimovaného videa nikdy neustřihne video přesně, ale jen na klíčovém snímku, jinak bys to musel nejprve dekomprimovat, ale podle toho co píšeš máš problém jiný.

Zkusím ještě jeden způsob. Před první obrázek s fotografií a úvodním titulkem, ze které se automaticky kopíruje do místa dodatečných střihů snímek při exportu videa, vložím 2-3 černé snímky. Pokud do místa střihů to zkopíruje černý snímek, tak by to nemělo při přehrávání vida nijak rušit.

MB