Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD adapter do notebooku

Ahojte,
rad bych rodicum v notebooku vymenil nepouzivanou CD mechaniku za SSD. Nasel jsem si adapter a zajimalo by me jestli je nejaky rozdil mezi temi co koupim na czc za 400 Kc a temi co koupim na eBayi za 100 Kc. Je v nich nejaky kvalitativni rozdil? Mate s nimi pripadne nekdo zkusenosti?

Predem diky

To není moc dobrý nápad. Asi bude lepší dát SSD místo současného disku a ten dát místo mechaniky.
Žádný významný rozdíl mezi nimi není, ono se na tom nedá moc vymyslet. Ale pokud to nebude adaptér přímo určený pro daný notebook, hrozí že nebude dobře sedět čelo adaptéru a bude z notebooku vyčuhovat.

Rozdíl může být nebo nemusí, existuje X výrobců...
Dobré je pohlídat aby rámeček byl přímo pro konkrétní typ ntb, kvůli individuálně tvarovanému čelu a ne nějaký univerzál, který by nemusel zcela pasovat.

Hlavně ale doporučuju SSD vyměnit místo HDD uvnitř notebooku a HDD umístit místo DVD mechaniky.

Je dobre davat pozor i na vysku adapteru - ja koupil 9mm adapter a mel jsem 12mm mechaniku, tak jsem tam mel diru :) Nektere celicko nemusi pasovat na nektery adapter, takze je to tak trosku loterie. Ale jinak jsem adaptery kupoval na Aliexpresu a bez problemu.