Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Více svazků na SSD

Dobrý den potřebuju vaší radu :-)

Přeinstalovával jsem windows na M2 SSD a od té doby mi při spuštění windows vyhazuje dotaz z jakého svazku chci systém spustit. funguje jen ten první kterej má v závorce "svazek 4"
Šel jsem do správy disků vymazat druhý svazek ale vyskočilo tam na mě těch svazků víc a při odstarnění to píše nepěkný věci
o deformaci systému a já se bojim jakejkoliv smazat..pomůžete mi stím co mužu smazat a co ne?

https://ctrlv.cz/YA6m

Lebo nemáš nastavený primárny oddiel so zavádzačom (bootmanažérom, ako Aktívny na správnom disku.

Chce to nejaký nástroj v podobe MinitoolsPartition Wizard, vyrobiť z ISO na fleške bútovacie médium a pri uspatých dátach na pevných diskoch a oddielkoch spraviť s logickými oddielmi ordung.

Pospájať (Merge) zbytočný, rozsekaný marazmus oddielov iba do týchtp dvoch:

1./ Prvý logický oddiel na SSD-čku bude označený aktívny a primárny so zavádzačom (bootmanager), bežne jeho veľkosť stačí bohate 100MiB, desina si ho robí automaticky 350MiB pri x64 bit. OS.

2./Druhý logický oddiel bude C:\, primárny na ktorom je samotný OS Windows x64 bit.

Tieto veci sa dajú spraviť na nástrojom Diskpart.exe, ale je velice nešikovný pre širokú verejnosť lebo namá vlastné grafické rozhranie, omaľovátka pre ovládanie myšou a pre lamy.

Na trhu sú:

Hotové free ISO: pwfree9.iso

Potm z exe, ktorý je po inštalácii nutné vyrobiť bútovačku na nosiči CD/USB.

MiniTool Partition Wizard Technician _.zip

Acronis.Disk.Director.12.0.Build96_Startcrack.com.exe
AcronisMedia.iso

AOMEI.Partition.Assistant.8.4.0.All.Editions.Retail_Startcrack.com.zip

ty malé 500mb oddíly nech tak, nejsou k ničemu, představují zanedbatelné procento disku.
vypadá to na následek x-násobného pokusu o instalaci, že tam jen přibývají oddíly pro start a obnovení, zatímco typický starý oddíl pro bootloader (99mb) máš prázdný.
chce se podívat na systémový oddíl c:, jestli v něm není skrytý adresář \boot - potom bys jako aktivní označil rovnou tento oddíl.
když to nebude on a protože hned ten první se jmenuje "obnovení", pak už pro bootloader zbývá až ten čtvrtý.

jak ti píšou: při příští pořádné instalaci nejdřív smaž celý obsah disku = zruš všecny staré oddíly na něm, jinak tam budeš mít tento svůj bordel.
teď už bych to nechal být, prase aby se v tom vyznalo co je aktuální a co je staré.

oddílu můžeš dočasně přiřadit písmeno, pak se dá ve windows snadno zobrazit jeho obsah (pokud umíš zobrazit skryté a systémové soubory).
a zase to písmeno zrušit, jinak na ten disk polezeš, začneš mazat - a už nenabootuješ.