Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padajuci printspooler Win10pro cez kernelbase.dll

Vcera som bol riesit u zakaznika upgradnuty OS zo 7 na 10, kde po urcitom case zmizli vsetky tlaciarne a novu nevedeli nainstalovat.
Pri pokuse pridat novu tlaciaren spadne printspooler, z event viewra som zistil, ze pad sposobuje kernelbase.dll.
Ludia na nete popisovali rozne riesenia, od sfc, cez upgrade net frameworku az po update ovladaca na zvuk, ci grafiku (respektive api hw).
Nic nezabralo, nakoniec som skusil zo zuflastva preniest kernelbase z ineho pc, malo to tu istu velkost, prekopiroval som to napriek tomu a nepomohlo to.
Zaujimave, ze pri pokuse registrovat kniznicu cez regsvr dostanem chybovu hlasku, ci sa jedna vobec o kniznicu a mam skontrolovat ocx prepojenia a pod.
Musel som to uzavriet s tym, ze neviem ako dalej a ze mozno dalsi update OS to vyriesi, pretoze pravdepodobna pricina je nejaky update, kedze na zaciatku tlaciarne sli. Bohuzial zakaznik nevie ani zhruba povedat, kedy to prestalo ist.
Ma s tym niekto nejaku skusenosti?

V minulosti pomáhalo odstrániť všetky joby zo spoolu na počítači, ktorý obhospodaruje tlačový spool a reštartovať PC ku ktorému je tá tlačiareň pripojená. Dalo sa to robiť aj na diaľku.

Mám podobnú skúsenosť, neviem či úplne rovnakú.. nedávno sa mi presne toto stalo na 2012 R2. Spôsobila to ako keby samotná pridaná tlačiareň, ale nestalo sa to okamžite po pridaní, čiže taká malá záhada. Správanie ale rovnaké, padajúca služba, odobratie tlačiarní končilo haváriou.. V mojom prípade pomohla obnova zo zálohy.

Hľadaj chyby a pomoc v zložke:

c:\ Windows \ System32 \ DriverStore \ FileRepository \ prn* .inf_ {GUID}

c:\ windows \ system32 \ DriverStore \ FileRepository \ prn*001.inf_xxxxxxx \ prn*001.inf

skús príslušnú tlačiareň inštalovať priamo z inštalátora súborov *.inf.

Preinštaluj/odinštaluj netframework nanovo.