Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC výkon spadl o 50%

Dobrý den,

mám problém s pc, před rokem jsem hrál hry jako je gta v skoro na největší detaily a fps stoupalo až ke 100, dnes bohužel se fps ve hře drží na 40+- a neustále hra načítá texturu + velmi často se objevuje mini freez, kde může být problem?

Pc jsem formatoval i stáhl veškeré drivery, ale bohužel se výkon zlepšil jen u méně náročných her.

Napadlo mě že může umírat nějaký hardware, ale než se unáhlím k upgrade pc, chci se s vámi poradit, zda nemůže být problém vyřešen i jinak.

Grafická karta: GeForce GTX 1060 3GB
Cpu: i5-4440 @3.10GHz -quad core

RAM: 8GB -
U těchto 2 věcí přemýšlím o upgradu, z 8gb ram na 16gb a z hdd na ssd.
Hdd: 1tb -
Upravena velikost písmen. (karel)

obvykle jde odmontovat dolní víko, v místě průchodu vzduchu z ventilátoru přes výměník ("radiátor") to bývá ošklivě ucpané. doporučuju zkontrolovat.
dále zkontrolovat sw část, jak píšou kolegové: na čem se zbytečně ztrácí výkon. a protože od win8+ už nikdo neumí sejmout použitelný screen ze správce úloh, doporučuju lepší ms process explorer.

vlastně mě hlavně zajímalo, kolik tříd základní školy má tazatel, který píše nadpisy zásadně velkými písmeny.

skoro na největší detaily a fps stoupalo až ke 100, dnes bohužel se fps ve hře drží na 40+- a neustále hra načítá texturu + velmi často se objevuje mini freez,

GTA V umožňuje kouknout, kolik VRAM si alokovala. Po všech těch updatech hry za ty roky bych řekl, že nedostatek VRAM je ten důvod.