Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC výkon spadl o 50%

Dobrý den,

mám problém s pc, před rokem jsem hrál hry jako je gta v skoro na největší detaily a fps stoupalo až ke 100, dnes bohužel se fps ve hře drží na 40+- a neustále hra načítá texturu + velmi často se objevuje mini freez, kde může být problem?

Pc jsem formatoval i stáhl veškeré drivery, ale bohužel se výkon zlepšil jen u méně náročných her.

Napadlo mě že může umírat nějaký hardware, ale než se unáhlím k upgrade pc, chci se s vámi poradit, zda nemůže být problém vyřešen i jinak.

Grafická karta: GeForce GTX 1060 3GB
Cpu: i5-4440 @3.10GHz -quad core

RAM: 8GB -
U těchto 2 věcí přemýšlím o upgradu, z 8gb ram na 16gb a z hdd na ssd.
Hdd: 1tb -
Upravena velikost písmen. (karel)

skoro na největší detaily a fps stoupalo až ke 100, dnes bohužel se fps ve hře drží na 40+- a neustále hra načítá texturu + velmi často se objevuje mini freez,

GTA V umožňuje kouknout, kolik VRAM si alokovala. Po všech těch updatech hry za ty roky bych řekl, že nedostatek VRAM je ten důvod.