Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte monitor 27" QHD

Ahoj všem,

poslední dobou se dost na poradně probírají monitory a já zrovna také zvažuji koupi nového. Měl jsem vybraný tento:

https://www.czc.cz/dell-ultrasharp-u2717d-led-monitor-27/190004/produkt

Dosud užívám Dell P2213, 22", 1680x1050 k celkové spokojenosti, ale chtěl bych už větší. Jenže pročítáním různých témat začínám být zmatený, jaký panel, jakou odezvu, jakou obnovovací frekvenci, jakou bitovou hloubku barev apod.. Vlastně už ani nevím na co všechno se dívat a proto bych chtěl poprosit o doporučení monitoru. Monitor z 70% užívám na hraní her, 30% internet, kancl a video.

Moje požadavky: 27", 2560x1440, výškově nastavitelný, matný, cenový limit +-10k, samo že čím levnější tím lepší, ale i dražší pokud to bude mít odůvodnění.

Můj HW: I5 6600K, GTX 1660Ti, 16GB RAM.

Snad jsem uvedl vše potřebné, pokud ne, tak rád doplním. Díky.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Já sháněl monitor před pár měsíci a měl jsem i stejné požadavky, akorát já teda navíc chtěl i G-sync. S cenou jsem taky počítal s podobnou jako ty, ale po chvíli hledání jsem zjistil, že nejlevnější monitory vyhovující mým požadavkům se stěží dají sehnat pod 15000. Nakonec jsem si vybral tento https://www.alza.cz/27-acer-xb271huabmiprz-predator-d4575928.htm a jsem s ním spokojený. Snadno se dá nastavovat výška i vytáčet a naklánět. Obraz je na něm hezký a díky G-sync nemusíš až tak řešit kolísání fps ve hrách ;) Osobně si myslím, že je lepší si ty 4000 za g-sync připlatit, když už nehledáš úplně nějaký levný šunt a ten monitor ti nějakou dobu vydrží.

Jen upozornim, ze v tvem pripade se jedna o ciste herni monitor zalozeny na technologii TN. Pro hrace sedici napřímo před monitorem, kteremu nevadi mensi pozorovaci uhel, nijak tento typ panelu nevadi. Osobne mam PC nejen na hry, ale i praci s grafikou, takze bych si tento monitor nikdy nekoupil a osobne si myslim, ze je to predrazeny kram. Vyjma drahého G-Sync modulu neobsahuje nic navíc kvůli cemu by stalo za to si priplacet. Nicmene dokazu pochopit, ze cistokrevny hrac FPS her hledajici co nejnizsi odezvu a vysokou obnovovaci frekvenci muze ten Acer XB271HUA zvazit a nakonec mu dat prednost, ale je třeba mit opravdu na zretel, ze je to ciste herni monitor. Osobne mi teda smysl nedava když tam je ještě takovy priplatek.

Muj tip je:

https://www.czc.cz/iiyama-prolite-xub2792qsu-b1-led-monitor-27/204141/produkt

Nicmene monitory dle recenzi uzivatelu často trpi nehomogenitou podsvetleni, takze nejlepe dojit vybrat do kramu a před koupi si zkontrolovat. Nikdo si asi nechce kupovat monitor, kde uz dopředu vi, ze je velka sance, ze ho bude vracet.

Pak mi prijde zajimavy i tento Benq, ale nemá FreeSync, co hracum muze vadit.

https://www.czc.cz/benq-pd2700q-led-monitor-27/198466/produkt

No a ten Samsung S27H850, co tu uz visi mi prijde take ok.