Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U set-top-boxu-1 připojen exter.disk-1 se objeví zpráva: Bez paměťového zařízení

Zkoušel jsem exter.disk-1 připojit k dalšímu set-top-boxu-2 kde je zpráva o připojení kladná. Dále jsem k set-top-boxu-1 připojil exter.disk-2 opět je zpráva o připojení kladná. S toho se domnívám, že obojí zařízení jsou v pořádku ale proč spolu nekomunikují set-top-box-1 a exter.disk-1, dá se to odstranit?

Doplňuji:
Set-top-box-1.....ALMA 2800, Ext.disk.1.....Prestigo 500GB zpráva - Bez paměťového zařízení-nekomunikují???
Set-top-box-1.....ALMA 2800, Ext.disk.2.....SMARTDISK 500GB komunikují
Set-top-box-2.....Zircone Free, Ext.disk.2.....SMARTDISK 500GB komunikují
Set-top-box-2.....Zircone Free, Ext.disk.1.....Prestigo 500GB komunikují

Že jsou stejné už vidím,psal jsem to ale před doplněním typů.Tohle vypadá,že tomu disku nestačí napájení z USB portu.Zkuste nějaký jiný a kratší USB kabel.Na nějakou flashku místo disku to reaguje?
edit:koukám,že než jsem to sepsal,tak mě host předběhl.Ale alespoň potvrdil můj názor.

na otestování je dobré připojit flashku: pro jistotu s bezcenným obsahem, kdyby se boxu zachtělo to formátovat podle svých představ.
má nižší odběr než disk, nemá startovní proudovou špičku, není problém s detekcí ani na horším usb2.

u těch externích disků může být i problém s kabelem, k tomu ses nevyjádřil.

dokonce i souborový systém: můžeš mít na disku exfat, jeden settopboxí firmware ho přečte, druhý ne.

Poněvadž se v tom ztrácím, nemám tolik znalostí připojím několik úvah. Mám 3ks STB-1(Alma 2800) které nekomunikují s diskem-1 (Prestigo). Ale tento disk-1(Prestigo) když připojím k STB-2(Zircone Free) komunikuje. Z toho vyplívá že disk-1 (Prestigo) je v pořádku, ale jak je uvedeno výše settopboxy (Alma 2800) ho nenačtou. 2ks STB (Alma 2800) jsou ještě 1a½ roku v záruce, uvažuji zda je mám reklamovat. Případně zda někdo poradí je-li možnost nějaké změny firmware.

nahoře píšeš, že se alma baví s diskem samsung, čili jeho usb něco utáhne, pokus s flashkou je zbytečný.

ty disky po sobě připoj k pc a podívej se na ně ve správě disků (diskmgmt.msc), čím se prestigio liší:
- není prestigio rozdělené na více oddílů?
- jaký má typ souborového systému (ntfs, fat32, exfat, nečitelný)? je stejný jako samsung? vidíš na něm v průzkumníku něco?

opakovaně se na kvalitu kabelu ptát nebudu (zalomený, zdeformovaný konektor, 2x tenčí než samsung). prostě si to zkontroluj.

Poslední firmware je z roku 2017.Je možno se ale podívat do všech STB,jestli mají verzi FW stejnou(manual str.15).Taky bych zkusil jiný typ USB disku.A hlavně ten kratší USB kablík.Reklamaci asi neuznají,v servisu připojí disk,který půjde a vrátí to zpět.Pak je ještě možnost zkusit STB vrátit do továrního nastavení,to ale asi nepomůže.