Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na internet a prehravani videa

Jaky NTB cipset a procesor je v soucasnosti nejvhodnejsi pro prehravani videofilmu ve vysokem rozliseni a pro surfovani na internetu? Poradte popr. primo konkretni notebook, displej alespon 15", OS Win10, SSD staci 500 GB. Zadne hry, se na nem hrat nebudou a dlouhou vydrz na baterii take nepotrebuji, vetsinou bude stale pripojen do el. site, takova nahrada PC na cestach (v hotelu apod.). Cena co nejnizsi samozrejme, ale pod 10000 Kc se asi predpokladam nedostanu?
Napr. Lenovo IdeaPad 330s-15IKB?

Když koukám na ten nejlevnější, co tam mají: Lenovo ThinkPad R500 repasovany-notebook-lenovo-thinkpad-r500-1.html.
Bude ten procesor, grafická karta a RAM stačit na to co chci (Intel Core 2 Duo P8400 (2×2.26 GHz), Intel GMA X4500, 2GB DDR3)? Větší RAM bych si mohl kdyžtak přikoupit a instalovat sám, pokud tam je možnost výměny nebo doplnění. HDD bych si určitě vyměnil sám na SSD, předpokládám, že to půjde vyměnit za standardní SATAIII SSD Crucial MX500 produkt?
Půjde tam nainstalovat Win10 Pro CZ 64bit, když píší, že tam je Win7 Pro 64bit CZ? Tedy předpokládám, že tam bude nějaká samolepka s kódem na Win7, půjde ten kód použít při instalaci Win10?

Já bych teda vybral něco výkonnějšího, přeci jenom to nekupuješ na půl roku. A tahle konfigurace je na dnešní dobu už slabá.

Navíc nutnost rozšířit RAM, přidat SSD, upgradovat Windows ... řešit problémy s kompatibilitou. Lepší je vybrat něco, na co nebudeš muset sáhnout a máš záruku na celek, že bude fungovat.

No proč brát zrovna ten nejlevnější, jak máš 10.000?

Z mých zkušeností se starším ThinkPadem... zrovna ted sedím u X200 - zakoupeno u nich před cca 5.lety bez OS (pokud chceš bližší názory, pak třeba https://www.pocitace24.cz/blog/uzivatelske-recenze/uzivatelska-zkusenost-lenovo-thinkpad-x200). Jednoznačně doporučuji ty RAM navýšit. Jestli tam půjde nandat Win10 Pro 64bit - proto jsem ti radil konzultaci s prodejcem ... hlavně aby na to byly drivery!!!

Je dobrou volbou i vyměnit HDD za SSD. V mém případě jsem do toho nacpal https://www.czc.cz/kingston-now-a400-2-5-240gb/213703/produkt a jsem spokojený. Těch RAM mám 8GB a co se týče OS, jsem to dořešil tak, že jsem tu nacpal Linux 64bit Xubuntu a ve virtuálkách pak dle potřeby - Win. Tato sestava - hry nehraju - pak pohodlně stačí na courání po netu i videa + i cosi navíc. Tolik pro info. 8-)

Když se kouknu na ty notebookové procesory, které jsou nabízeny v eshopech se současnými notebooky, tak které z nich brát a které z nich raději nebrat?

AMD A-Series
AMD Athlon
AMD Ryzen 3
AMD Ryzen 5
AMD Ryzen 5 Pro
AMD Ryzen 7
AMD Ryzen 7 Pro
Intel Atom
Intel Celeron
Intel Pentium
Intel Core i3
Intel Core i5
Intel Core i7
Intel Core i9
Intel Core M
Intel Xeon

Co říkáte na tento notebook?
https://www.mall.cz/notebooky/lenovo-ideapad-s145-15iwl-81mv00agck

Má to procesor Intel Core i3–8145U, displej 15.6" Full HD, 4 GB RAM DDR4, SSD 128 GB, cena kolem 9000 Kč, to by mohlo stačit na internet a přehrávání videa? SSD bych si třeba časem mohl sám vyměnit za větší, pokud mi přestane 128 GB stačit, v tom nevidím problém. Jen nevím, jestli půjde z Win10S aktivovat zdarma Win10 Pro? Nemám s tím zkušenost.