Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na internet a prehravani videa

Jaky NTB cipset a procesor je v soucasnosti nejvhodnejsi pro prehravani videofilmu ve vysokem rozliseni a pro surfovani na internetu? Poradte popr. primo konkretni notebook, displej alespon 15", OS Win10, SSD staci 500 GB. Zadne hry, se na nem hrat nebudou a dlouhou vydrz na baterii take nepotrebuji, vetsinou bude stale pripojen do el. site, takova nahrada PC na cestach (v hotelu apod.). Cena co nejnizsi samozrejme, ale pod 10000 Kc se asi predpokladam nedostanu?
Napr. Lenovo IdeaPad 330s-15IKB?

Když se kouknu na ty notebookové procesory, které jsou nabízeny v eshopech se současnými notebooky, tak které z nich brát a které z nich raději nebrat?

AMD A-Series
AMD Athlon
AMD Ryzen 3
AMD Ryzen 5
AMD Ryzen 5 Pro
AMD Ryzen 7
AMD Ryzen 7 Pro
Intel Atom
Intel Celeron
Intel Pentium
Intel Core i3
Intel Core i5
Intel Core i7
Intel Core i9
Intel Core M
Intel Xeon

Co říkáte na tento notebook?
https://www.mall.cz/notebooky/lenovo-ideapad-s145-15iwl-81mv00agck

Má to procesor Intel Core i3–8145U, displej 15.6" Full HD, 4 GB RAM DDR4, SSD 128 GB, cena kolem 9000 Kč, to by mohlo stačit na internet a přehrávání videa? SSD bych si třeba časem mohl sám vyměnit za větší, pokud mi přestane 128 GB stačit, v tom nevidím problém. Jen nevím, jestli půjde z Win10S aktivovat zdarma Win10 Pro? Nemám s tím zkušenost.