Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva monitory na jednom PC

Dobrý den.
Potřeboval bych poradit ohledně připojení druhého monitoru k PC.
Je to kancelářský stroj a má jen integrovanou GK s výstupem VGA a potom jsem tam našel ještě Displayport.. Chtěl bych aby mi na jednom monitoru bežel např. účetné program a na druhém aby se přehrávalo video. Je to v tomto případě možné? Nebo by bylo lepší do PC dát ještě druhou GK do AGP slotu?

Tak ještě doplňující dotaz.
Poradili jste mi kabel microconnect-displayport-12-dvid-kabel-mm-1m-6mm-duallink-1920-x-1080-cerna+dp356721.
Potřebovaly bych to ještě nějak prodloužit na nějaké celkem 3-4 metry. Je to možné? Bude to fungovat? Jaký prodlužovací kabel byste mi mohli doporučit? Mohl by to být tento equip-dviddvid-prodluzovaci-kabel-3m-dual-link+dp121224 ?
Předem díky za rady.
Milan

místo spoje u prodloužení beru jako rušivý element a radši bych se tomu vyhnul. ale nezkoušel jsem, jestli to má vliv.
čili za sebe bych radši volil nový kabel, podle specifikace dp:
https://www.mironet.cz/premiumcord-displayport-na-dvi-kabel-5m-mm+dp219728/
https://www.mironet.cz/microconnect-displayport-12-dvid-kabel-mm-5m-6mm-duallink-1920-x-1080-cerna+dp356724/
ale poporučuju nejdřív s pásmem ověřit, jestli těch 5m stačí.